רשתות מזון (צילום: Pexels)
רשתות מזון (צילום: Pexels)

150,000 משפחות בישראל תקבלנה מענק לחג הסוכות

משרד הפנים נערך לחלוקת תווי המזון, הענקת התווים התאפשרה בעקבות החלטת ממשלה ממאי 2023
שי שגב | 02.10.2023

משרד הפנים יעניק באמצעות העמותות אשל חב"ד ופתחון לב כרטיסים נטענים לרכישת מוצרי מזון לכחצי מיליון משפחות. הפרמטרים לזכאות מוגדרים באמות מידה שחתם עליהם שר הפנים.

הענקת התווים התאפשרה בעקבות החלטת ממשלה ממאי 2023 אשר אישרה הענקת הכרטיסים הנטענים לרכישת מוצרי מזון תוך הרחבת מעגל הזכאים אשר גדל בשיעור של כ-20% לעומת החלוקה הקודמת, דהיינו תוספת של כ-150,000 משפחות.

עמותת "פיתחון לב" תהיה אחראית על החלוקה במחוזות תל אביב, חיפה והצפון, ועמותת "אשל חב"ד" תבצע חלוקה במחוזות דרום, מרכז, יהודה ושומרון וירושלים. רשימת הזכאים אוטומטית בהתאם לאמות המידה שנקבעו יקבלו את תווי מזון באמצעות שליח, אשר יגיע לביתם אך הענקת התווים אינה פוסחת על כל מי שאינו רשום בביטוח לאומי או ברשות המקומית וזכאים על פי אמות המידה, והם רשאים להגיש בקשה לרשות המקומית לקבלת הכרטיסים וזו תיבחן על ידי הרשות המקומית.

מי שיימצא זכאי, יקבל את התווים רטרואקטיבית במידה ויאחר את מועד חלוקתם. מקבוצת הזכאים אוטומטית יוחרג כל מי ששוהה במקום שבו נותנים לו אכסון וכלכלה (כגון חיילים, קשישים בבתי אבות, אסירים ועוד).

מימוש הכרטיס הנטען יתאפשר בפריסה גאוגרפית רחבה הכוללת כ-1,500 נקודות מכירה ברחבי הארץ ובכלל הרשויות המקומיות. משרד הפנים ממליץ לציבור לבצע רכישה נבונה ולהתמקד בקניית מוצרי מזון המעודדים תזונה בריאה.

קטגוריות: החדשות, רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *