חיילים בודדים (צילום: CDIF)
חיילים בודדים (צילום: CDIF)

קמפיין תרומות למען "החיילים הבודדים החדשים"

המרכז לחיילים בודדים ע''ש מייקל לוין יוצא בימים אלו בקמפיין גיוס תרומות על מנת לענות על הצרכים והאתגרים שהתרבו במלחמת חרבות ברזל
שי שגב | 01.11.2023

המרכז לחיילים בודדים ע"ש מייקל לוין יוצא בימים אלו בקמפיין גיוס תרומות על מנת לענות על הצרכים והאתגרים שהתרבו במהלך מלחמת "חרבות ברזל".

המרכז לחיילים בודדים ע"ש מייקל לוין הוא הארגון הוותיק והמוביל שדואג לצרכים הפיזיים והחברתיים של למעלה מ-3,500 חיילים בודדים משרתים ומשוחררים עד חמש שנים. החיילים הבודדים מורכבים ממספר אוכלוסיות כמחציתם עולים שמשפחותיהם מתגוררות בחו"ל והמחצית השנייה הם ישראלים ללא עורף משפחתי ובהם חרדים.

המרכז מלווה חיילים בשתי תוכניות ברצף כעשור, מעניק ביטחון ועוגן לצעירים וצעירות, ליווי על ידי עובדות סוציאליות וצוות מקצועי, מכלול מענים תחת קורת גג אחת הכולל סל שירותים של דיור, קהילה פעילות במועדונים ברחבי הארץ, טיולים, ארוחות שישי, ייעוץ וליווי אישי, תמיכה רגשית ונפשית.

בנוסף, המרכז מייצר ביטחון גם אל מול הצבא ומסגרות חיצוניות להיעזר בשירותים לאור מציאות מתפתחת בלתי צפויה כמו חיילים שהפכו לבודדים בעל כורחם בעקבות המלחמה, או חיילים בודדים שהתייתמו מההורים שלא היה להם קשר איתם ועוד.

לדברי ליאורה רובינשטיין, מנכ"לית המרכז: "ניתן להיווכח בימים אלה במספר תופעות חדשות ובמגמות שהחריפו: חיילים בודדים 'חדשים', שמגיעים לטיפול ולסיוע לאחר שאיבדו את הוריהם באירועי ה-7 באוקטובר, חיילים ומילואימניקים שאיבדו את מקום העבודה ומתקשים לשלם חובות מחייה, אוכלוסייה גדלה של חיילים עולים שאין להם עם מי לדבר, לפרוק ולשתף כי בני המשפחה בחו"ל ומנותקים מההוויה הישראלית ועוד צרכים חברתיים ונפשיים על רקע מצוקות שמחריפות בעת הזאת, אי וודאות וכמיהה למעטפת ותמיכה".

עוד הוסיפה רובינשטיין, "המצוקה גדלה לנוכח העדר מטפלים ומדריכים משום שחלקם גויסו ולכן נוצרים עומסים על המשאבים והתשתיות הקיימות לליווי, תמיכה וטיפול. כמו כן, התמודדו החיילים, הצוות והמדריכים במרכז עם פרידה מ-7 חיילים במסיבה ובאירועי אותו היום".

קטגוריות: החדשות, רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *