חסדי נעמי (צילום: יח"צ)
חסדי נעמי (צילום: יח"צ)

תרומה לניצולי שואה ב"חסדי נעמי"

המקרה של קבוצת ניצולי השואה החיים בישראל (מעל למאה וחמישים אלף) מכמיר לב במיוחד
שי שגב | 19.09.2023

בין שלל קבוצות האוכלוסייה השונות הזקוקות לתמיכה נרחבת יותר ממה שהן מקבלות כיום, המקרה של קבוצת ניצולי השואה החיים בישראל (מעל למאה וחמישים אלף) מכמיר לב במיוחד. עמותת "חסדי נעמי" פועלת מזה עשרות שנים על מנת לסייע לניצולי שואה, כמו גם לקבוצות נוספות בחברה הישראלית הזקוקות לסיוע, במגוון דרכים שונות.

רבים מניצולי השואה אינם מצליחים לסגור את החודש בכבוד ונסמכים על קצבאות זעומות שמעניקה להם המדינה. בקרב רבים מהם המצב כה חמור, עד כי הם נאלצים לבחור בין מוצרים בסיסיים והכרחיים שונים, דוגמת מזון ותרופות. כן, מצבם עד כדי כך גרוע.

מאחר שצרכיהם הבסיסיים של רבים מהקשישים ניצולי השואה בישראל אינם נענים כיום כראוי, מתגייסים גופים פרטיים ונדבניים שונים לסייע להם. כזו היא עמותת "חסדי נעמי", אשר פועלת כאמור כבר מאז אמצע שנות השמונים, במטרה לסייע לאוכלוסיות מוחלשות ובפרט לניצולי שואה קשישים. זוהי עמותה לנזקקים אשר שמה לה למטרה לסייע לאנשים הזקוקים לסיוע יותר מכל, ועברו בחייהם קשיים וייסורים של ממש (דוגמת התופת של מחנות ההשמדה), כך שכיום לא ראוי כי ייאלצו לקושש נדבות ולבחור בין קניית תרופות לבין מוצרי מזון בסיסיים.

חסדי נעמי היא עמותה לניצולי שואה הפועלת בכל רחבי הארץ, ושואפת להגיע לכמה שיותר ניצולי שואה ונזקקים, מדי יום ביומו. בנוסף להיותה עמותה לניצולי שואה, פועלת "חסדי נעמי" גם במגוון מישורים נוספים ומממנת פרויקטים המסייעים, למשל, לילדים ממשפחות נזקקות להגיע מדי יום לבית הספר עם כריכים מזינים.

רשימת הפרויקטים בהם מעורבת העמותה ארוכה ועשירה, וכוללת סיוע מבורך לאינספור קבוצות אוכלוסייה בישראל אשר באמת זקוקות לכך.

קטגוריות: החדשות, רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *