אבטלה (צילום: Pexels)
אבטלה (צילום: Pexels)

פיצויי מלחמה ל-1.3 מיליון ישראלים

המעסיק לא יפגע בשכר העובדים ולא יוציא עובדים לחל"ת; כמו כן, המדינה תדאג לצמצום הפגיעה בפרילנסרים
שי שגב | 22.10.2023

1.3 מיליון עובדים בבית משוועים לפתרון עבורם, וההסתדרות הלאומית הרימה את הכפפה בדרישה לאימוץ מתווה מקיף שהציגה לשר האוצר. יו"ר ההסתדרות הלאומית, יואב שמחי, פרסם מתווה לפיצוי בגין מלחמת "חרבות ברזל" בשל המשבר הכלכלי והשפעתו על העובדים השכירים והפרילנסרים.

שמחי הציג את המתווה לשר האוצר והדגיש את המעורבות האינטנסיבית של ההסתדרות הלאומית בגיבוש של מתווה פיצויים הכרחי לטובת הגנה על העובדים ושמירה על זכויותיהם, כמו על מצב המשק הכלכלי כולו. ההסתדרות הלאומית קוראת לממשלה לגבש מתווה אשר יבטיח את הביטחון התעסוקתי של העובדים, יפצה את המעסיקים וימנע תופעות שליליות של עובדים אשר יצאו ממעגל העבודה בשל המלחמה.

עקרונות המתווה כוללים תשלום מלוא שכרו של העובד, לרבות התנאים הסוציאליים בשל היעדרות על פי החוק- כפי שהיה במלחמת לבנון השנייה, אי הוצאת עובדים לחל"ת, הארכת תקופת החופשת לידה ליולדות – בתשלום וכן, פיצוי שכר לעובדים עצמאים / פרילנסרים.

יו"ר ההסתדרות הלאומית, יואב שמחי, הוסיף: "התעשתנו מהר ופעלנו לגיבוש מתווה לפיצוי לעובדים ומעסיקים. מי שחושב שאפשר להמתין ושהמשק ימשיך לעמוד על רגליו בכוחות עצמו טועה. אנחנו נכנסים לזירה בכל הכוח ודורשים משר האוצר שיאומץ מתווה ההסתדרות הלאומית ויתנהלו דיונים מקצועיים למתן פתרונות. אנחנו חייבים את זה ל-1.3 מיליון שנמצאים כעת בבית ותולים בנו את תקוותם".

קטגוריות: החדשות, רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *