איתמר בן גביר (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)
איתמר בן גביר (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)

פורום מיכל סלה: להקל במתן רישיונות נשק לנפגעות אלימות

במקביל דורשים בפורום להקפיד כי בעלי עבר של אלימות במשפחה לא יקבלו רישיונות
שי שגב | 01.11.2023

בצל טבח ה-7 באוקטובר, תחושת הביטחון האישי של תושבי כלל ישראל נפגעה מאוד. ההקלות שנקבעו בתקנות כלי הירייה, תנאי סף ותבחינים לקבלת רישיון פרטי לכלי ירייה והוראות נוספות מאפשרות לאזרחים רבים לשפר את תחושת המוגנות האישית שלהם ואת אפשרותם להגן על בני ביתם. אין ספק, שנשק בידיים הנכונות מציל חיים וראינו זאת באותה שבת איומה. עם זאת, נשק בידיים הלא נכונות מהווה איום על הסובבים ואף יכול לקפח חיים של חפים מפשע.

על פי הערכות משרד הרווחה, בישראל יש כיום כ-400 אלף משפחות וכמיליון ילדים בשבי האלימות במשפחה. משפחות אלה חיות יום-יום ושעה-שעה בחרדה על חייהן מפני הגורם האלים. לפי מחקרים – מצב לחימה מגביר דרסטית את האלימות בתוך המשפחה.

בפורום מיכל סלה יצאו בבקשה לשר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, להוסיף קריטריונים נוספים של אנשים הסובלים מאלימות משפחתית, שיוכלו לשאת נשק בעצמם, כדי שיהיה להם את היכולת להתגונן – ובמקביל לבחון היטב האם למבקשי רישיונות אין עבר של אלימות במשפחה.

ההקלות בתנאי קבלת רישיון נשק והעלייה של מאות אחוזים בבקשות לרישיונות, מעלות את החשש שבין אותם אזרחים המבקשים רישיון לנשק נמצאים גם כאלה שעלולים לעשות שימוש בנשק גם כנגד בני ובנות משפחתם. בשבוע האחרון התקבלו בפורום מיכל סלה פניות רבות מקורבנות אלימות במשפחה המביעות חשש כבד לחייהן עקב כך שבן זוגן הגיש בקשה לקבל רישיון לנשק.

"זה נכון שנשק אישי יכול להציל חיים, ובמיוחד בתקופה הזו. עם זאת, חשוב שנעשה הכול כדי לוודא שהנשק לא מגיע לידיים הלא נכונות",  מדגישה לילי בן עמי, מייסדת ומנכ"לית פורום מיכל סלה. היא סיפרה: "לאחרונה פנתה אליי אישה שחיה בזוגיות אלימה והחליטה להתגרש. לדבריה, בן זוגה הגיש בקשה לקבל נשק והיא חוששת לחייה. היא צודקת. מה התשובה של מדינת ישראל לביטחון האישי של נשים המאוימות בביתן?".

בפורום דורשים כי  ברשימת הקריטריונים תיכלל דרישה מפורשת שלפיה אין אדם שדיווח על איום או חשש או אלימות מצד מבקש כלי הנשק.
קטגוריות: החדשות, רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *