עגלת סופר. עיבוד AI - מערכת רגישות
עגלת סופר. עיבוד AI – מערכת רגישות

מנכ"ל פתחון לב: "בגלל המלחמה מעגל העוני מתרחב"

מנכ"ל 'פתחון-לב' קורא להוציא צו פיקוח על מחירי מוצרי צריכה בסיסיים בחירום
שי שגב | 31.10.2023

מנכ"ל 'פתחון-לב', אלי כהן, נאם בדיון בוועדת הכלכלה של הכנסת, ואמר כי "העלייה במחירי המזון הבסיסיים לא רק שמשפיעה על היקף הסיוע לחיילים, כוחות הביטחון ומשפחות יישובי הדרום והצפון בעת הלחימה, אלא אף פוגעת במשפחות במעגל העוני שמאז תחילת הלחימה נחלשו אף יותר".

בדבריו בדיון, ציין אלי כהן, כי העלייה הדרמטית במחירי מוצרי המזון הבסיסיים, מייצרת אתגרים שהופכים להיות ככל שמתקדמת הלחימה לקשיים של ממש. ביניהם ציין דחיקה של יותר אנשים אל מעגל העוני, העמקת העוני בקרב משפחות שכבר במעגל העוני ופגיעה בהיקפי הסיוע לכמה שיותר משפחות שלא נמצאות בימים רגילים בטיפול הארגון (מפונות, משפחות העוטף).

כהן שקרא להחיל צו פיקוח על מוצרי הצריכה הבסיסיים בעת חירום, הציג בדיון נתונים המראים עליית מחירים משמעותית של לא פחות מ-67% במחיר עדשים, עלייה של כ-28% במחיר בורגול, כ-20% במחיר אפונה יבשה, 42% במחירו של ק"ג אורז, עלייה מטאורית של 74% במחירה של שעועית ודוגמאות רבות נוספות.

ארגון פתחון-לב הינו ארגון א-מפלגתי, ללא כוונת רווח, שנוסד ב-1998 ופועל לשבירת מעגל העוני הבין-דורי בישראל. הארגון מסייע לכ-160,000 נפשות מדי שנה ללא הבדל מין, דת, גזע, מוצא או לאום. הארגון מקיים קשר ישיר עם מקבלי הסיוע המאפשר התאמת פתרונות לצרכים מיידים וייחודיים שעולים מהשטח.

קטגוריות: רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *