טל הראל ואלקה ריינס אברמוביץ (צילום: עוגה בהפתעה)
טל הראל ואלקה ריינס אברמוביץ (צילום: עוגה בהפתעה)

"עוגה בהפתעה": מפיגים בדידות לקשישים באמצעות עוגות

טל הראל, בת 22, יוזמת הפרויקט שפעיל כבר ב-15 ערים בארץ: "המטרה שלנו להפיג בדידות ולתת תשומת לב לקשישים ברחבי הארץ באמצעות עוגות"
שי שגב | 31.08.2023

בפרוץ הקורונה טל הראל, בחורה בת 22 מחולון, החלה להתנדב ולחלק אוכל חם לקשישים בעירה. במהלך ההתנדבות טל גילתה שיש צורך אמיתי וממשי בהפגת בדידות בקרב הקשישים והחליטה לייצר מפגשים על בסיס שמחה וקרבה באמצעות אפיית עוגות.

טל הצליחה לרתום לטובת הנושא מתנדבים מכל רחבי הארץ שסייעו עד כה לכ-10,000 קשישים. בשנה החולפת הצליחה ליצור כ-13,000 מפגשים להפגת בדידות.

"בתחילת הדרך ראיתי את הצורך שיש לקשישים לקבל תשומת לב ויחס אבל היה לי קשה לפתח איתם אינטראקציה, הקשישים סגרו את הדלת מהבושה שהבאתי להם אוכל", מספרת טל הראל, מייסדת עמותת "עוגה בהפתעה". "יום אחד החלטתי לאפות עוגה פשוטה ומסרתי אותה לרחל הקשישה. העוגה באותו רגע סימלה שימחה, אהבה, הערכה וגם פניה של רחל היו זוהרות.

"רחל הציעה לי להיכנס ולשתות קפה ביחד. העוגה הזאת הייתה בסיס מתוק לקשר, לא היה כאן סמליות לנזקקות, כך נולדה עמותת 'עוגה בהפתעה'. היציאה לגיוס תרומות מסמלת על העלייה המתמדת בצורך החיוני והחשוב להפיג לקשישים שלנו את הבדידות ולהעלות להם חיוך על הפנים".

בשנת 2020 הקימה את עמותת "עוגה בהפתעה", מתוך מטרה לחבר בין מתנדבים לקשישים באמצעות עוגות טעימות במטרה להפיג את בדידות הקשישים. כדי שהעמותה תוכל להמשיך להתקיים ואף להרחיב את היקף המפגשים בשנה ליותר קשישים ביותר ערים בישראל, העמותה יוצאת לקמפיין גיוס תרומות בשיתוף עם JGIVE, פלטפורמה מובילה לתרומות אונליין, שיימשך 10 ימים.

קטגוריות: החדשות, רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *