השר יעקב מרגי
צילום: דוברות הכנסת, דני שם טוב

חבילת "סיוע ראשוני" לחיזוק השירותים החברתיים

מדובר בחבילת סיוע בסכום כולל של 60 מיליון שקלים ובמשרד הרווחה מעריכים כי התקציב עוד יגדל. 80 תקנים של עו"סים ליישובי העורף
שי שגב | 26.10.2023

משרד הרווחה והביטחון החברתי גיבש חבילת סיוע ראשונית לחיזוק השירותים החברתיים בזמן המלחמה, על מנת להתמודד עם הצורך הגובר בשירותי רווחה. מדובר בחבילת סיוע בסכום כולל של 60 מיליון שקלים ובמשרד מעריכים כי התקציב להתמודדות עם ההשלכות החברתיות של המלחמה יגדל אף יותר.

תוספת של 76 אלף שעות נוספות הועברו על ידי המשרד אל המחלקות לשירותים חברתיים ברשויות המקומיות לטובת העובדים הסוציאליים אשר פועלים סביב השעון בסיוע לאוכלוסייה – במלונות ברחבי הארץ, בביצוע בשורות מרות ובפעילות במחלקות לשירותים חברתיים.

בנוסף, הקצה המשרד 80 תקני חדשים של עובדים סוציאליים ליישובי העוטף במימון מלא של המשרד, ללא מאצ'ינג, וכן הודיע כי בקרוב יחזק את יישובי הדרום בכ-40 תקנים של עובדים סוציאליים קהילתיים לצורך שיקום הקהילות שנפגעו קשה במלחמה.

כמו כן, בעקבות העתקת אוכלוסייה של מאות אלפי אזרחים מיישובי העוטף וקו העימות לבתי מלון ברחבי הארץ, המשרד פועל להעתקת שירותים שניתנים לאוכלוסייה בקהילות אלו לתוך בתי המלון.

שר הרווחה יעקב מרגי: "חשוב לנו לומר לכל העובדים בשירותי הרווחה ברחבי הארץ – אתם תסייעו לאזרחים ואנחנו נדאג שיהיו לכם את כל התנאים לעשות את זה. אנחנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם השותפים שלנו, החל ממשרד האוצר ועד לרשויות המקומיות, כולנו מגויסים לצורך מתן המענה האזרחי והרווחתי הטוב ביותר לאזרחים שנפגעו".

מנכ"ל משרד הרווחה והביטחון החברתי, ינון אהרוני אמר: "יש לנו את אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחומם, את הידע המקצועי והניסיון בעבודה בחירום ועל כן יכולנו להגיב בצורה מהירה ובהתאמה מיידית למציאות המשתנה"

קטגוריות: החדשות, רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *