עמותת שק"ל (צילום: עמותת שק"ל)
עמותת שק"ל (צילום: עמותת שק"ל)

סיוע לאנשים עם מוגבלויות במלחמה

מרכזי הטיפול של עמותת שק"ל הפועלת לשילוב קהילתי וטיפול אנשים עם מוגבלויות מתגייסת לסיוע
שי שגב | 16.10.2023

בעקבות מצב החירום המתמשך במבצע 'חרבות ברזל', מרכזי הטיפול של עמותת שק"ל הפועלת לשילוב קהילתי ולטיפול באנשים עם מוגבלויות, רואים חשיבות גדולה במתן תמיכה, ייעוץ והכוונה ופועלים במתכונת חירום לסיוע ומתן מענה נפשי ורגשי לאנשים עם מוגבלויות, לצוותיהם ולמשפחותיהם במספר גזרות.

מטפלים ומטפלות ממרכזי הטיפול של שק"ל, המתמחים בטיפולים פסיכולוגיים ותרפיה נפשית ומתמחים בסיוע לאנשים עם מוגבלויות, פועלים לתת מענים וטיפולים קצרי טווח ובהמשך ארוכי טווח לצורך מצב החירום היוצר סיטואציות לא שגרתיות ומקשה על שגרת אנשים עם מוגבלויות והאנשים הסובבים אותם.

המענים יתמקדו באוכלוסיית האנשים עם המוגבלויות (קוגניטיביות, נפשיות ופיזיות), הצוותים המלווים אותם והמשפחות שמתמודדות עימם במצב החירום וזקוקות לסיוע.

במסגרת הגברת השירותים נערכות פגישות אונליין לעשרות אנשי צוות הפרוסים במרכז תעסוקה ודיור ברחבי הארץ, לטובת הנחייתם למתן מענים רגשיים בעתות חירום לאנשים עם מוגבלויות איתם הם עובדים, נפתחו קבוצות תמיכה למשפחות המתמודדות עם סיטואציות מורכבות של בני משפחתם עם מוגבלות בעקבות המצב הבטחוני וקבלת בשורות איוב ונפתח מוקד סיוע ושירות תמיכה טלפוני המאפשר לקבל ייעוץ ותמיכה של אנשי מקצוע ברחבי הארץ, אליו התקבלו כבר עשרות פניות לסיוע רגשי ונפשי.

קטגוריות: החדשות, רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *