נשיא המדינה, יצחק בוז'י הרצוג (צילום: לשכת עיתונות ממשלתית)
נשיא המדינה, יצחק בוז'י הרצוג (צילום: לשכת עיתונות ממשלתית)

מטה משפחות החטופים והנעדרים: "נרעיד את המדינה"

חברי המטה להשבת החטופים והנעדרים נפגשו עם נשיא המדינה יצחק הרצוג במשכן הנשיא בירושלים
שי שגב | 11.10.2023

חברי המטה להשבת החטופים והנעדרים נפגשו עם נשיא המדינה יצחק הרצוג במשכן הנשיא בירושלים. חברי המטה הביעו בפני הנשיא את מצוקתם הקשה, לנוכח אי הוודאות והחרדה הגדולה לגורל יקיריהם ויביעו בפניו את הדרישה לעשות הכול על מנת להשיב את כל השבויים והנעדרים בשלום הביתה.

נציגי המשפחות הביעו את כאבם על כך שארבעה ימים לאחר האירוע הנורא, שום גורם רשמי לא יצר עמם קשר על מנת לתת להם מידע ולענות על שאלותיהם הבוערות.

אייל אשל, אביה של התצפיתנית רוני אשל, הביע בפגישה את כאבו ואמר כי הוא משמש כפה לכלל ההורים ובני המשפחות המצפים להשבת השבויים בהקדם האפשרי. "עם כל הכבוד למלחמה, נחטפו ילדים, לא נקבל מצב שהם לא יגדלו שם תשע שנים עד שיחזירו אותם", אמר אשל. עדן דויד, אחיהן של תאיר והודיה הנעדרות, ציין כי "להחזיר את החטופים הביתה זה הבסיס שלנו כחברה. לא ננצח במלחמה עד שכולם לא יהיו בבית. זה הבסיס. אם יהיה צורך, נרעיד את המדינה".

בפגישה נכח גם תא"ל (מיל.) גל הירש, שמונה על ידי הממשלה לתפקיד האחראי על נושא הנעדרים והחטופים. הירש הודיע לנוכחים כי מוקד למתן מענה למשפחות החל לפעול, הבהיר כי נושא החטופים והשבויים נמצא "על השולחן" וכי "מיטב המוחות עובדים כל העת על מנת להחזיר את החטופים".

נשיא המדינה יצחק הרצוג: "זו הייתה  פגישה קשה וכואבת, אבל גם בה – הרוח האיתנה, המדהימה, של המשפחות ושל החברה הישראלית הייתה נוכחת במלוא עוזה. אני שותף למאמץ מול מנהיגים בכל העולם ומול כל הקהילה הבינלאומית בדרישה להשבת הבנות והבנים הביתה"

קטגוריות: החדשות, רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חברים משפחות החטופים היקרים.
אתם חייבים לשים דגש עולמי יל תנאי החזקתם של השבויים. בכך שלפי עדות הגברת ששוחררה אוכלים פיתה עם גבינהמומלפפון אחד ביום. זו תת תזונה והםצחלילה עלולים למות.
הם מוחזקים במנהרות תת קרקעיות שידוע שיש בהם גז ראדון שהוא קטלני וגם גורם למוות. כל הילדים שמחחזקיםצוזקוקים לאוכל מיוחד לאציכוליםצלחיות מפיתה ומלפפוןצאחד ביום.
תצעקו צעקהמעמקית על התנאים תפוצצו את כל ערוצי התקשורת בעולם.

רוצה קשר עם אימייל אשל