מוקד טלפוני (צילום: Pexels)
מוקד טלפוני (צילום: Pexels)

מרכזי יה"ל מציעים סיוע נפשי בחינם לכלל האוכלוסיה

מרכזי יה"ל של עמותת 'איכות בשיקום' נותנים בימים אלו סיוע נפשי לכלל האוכלוסיה
שי שגב | 25.10.2023

מרכזי יה"ל של עמותת "איכות בשיקום" מעניקים ייעוץ למשפחות בתחום בריאות הנפש ובימים אלו פותחים את קווי הסיוע שלהם לכלל האוכלוסייה. בעת שגרה, קו הסיוע של מרכזי יה"ל פועל למען בני משפחה שאחד מיקיריהם מתמודד עם מחלה/הפרעה נפשית. הקו מאויש על ידי בנות משפחה עם ידע מניסיון שעברו הכשרה מתאימה.

עמותת איכות בשיקום מפעילה ארבעה מרכזי משפחות יה"ל ברחבי הארץ (ראשון לציון, חדרה, כפר סבא ואשדוד) ולכל מרכז שלוחה בעיר נוספת. המרכזים ממומנים ומפוקחים על ידי משרד הבריאות.

המרכז שם דגש על מקומה המרכזי של המשפחה בתהליך השיקום, בעבודה משותפת ושיתופית הכוללת את המתמודד, המשפחה וגורמי הטיפול והשיקום, ברוח גישת ההחלמה בבריאות הנפש. בבסיס תפיסת מרכזי יה"ל, האמונה ביכולתה של המשפחה לבסס את חייה – לשקם את רצף החיים האישיים והמשפחתיים לצד ההתמודדות עם המחלה, למצוא חוסן, משמעות והגשמה.

בימים קשים אלו, שכלל אזרחי ישראל חשים מצוקה רגשית מסוגים שונים בעקבות המלחמה, הצטרפו גם המטפלים של מרכזי הייעוץ והם מאיישים את הקו.

לרגל המלחמה הקו פתוח בין השעות 12:00 ל-18:00 בערב ונותן מענה רגשי ונפשי לכלל האוכלוסיה, ומשעה 18:00 עד 22:00 למשפחות של מתמודדי נפש. מספר הטלפון: 03-9559596.

קטגוריות: החדשות, רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *