השר יעקב מרגי ושמואל (סמי) קידר, מנכ"ל איגוד העמותות לזקן
השר יעקב מרגי ושמואל (סמי) קידר, מנכ"ל איגוד העמותות לזקן. צילום: פרטי

שר הרווחה על מרכזי היום לאזרחים ותיקים: "אעשה ככל יכולתי כדי שהמדינה תשתתף במימון מרכזי היום"

השר יעקב מרגי השתתף בועידה השנתית של איגוד העמותות לזקן בישראל - הל"ב, ואמר כי יעשה ככל יכולתו לשפר ולשדרג את התקצוב והשירותים
שי שגב | 12.06.2023

בועידה השנתית של איגוד העמותות לזקן בישראל – הל"ב, השתתף שר הרווחה והביטחון החברתי, יעקב מרגי, ושמע מהקהל על הבעיות והאתגרים עימם מתמודדים, בין היתר סוגיית מרכזי היום.

בכנס איגוד העמותות לזקן

בכנס איגוד העמותות לזקן

השר אמר לנוכחים כי מינהל אזרחים ותיקים, בראשות יריב מן (שמשתתף בועידה), פועל רבות למען האזרחים הוותיקים ויעשה ככל יכולתו לשפר ולשדרג את התקצוב והשירותים הניתנים לאוכלוסיית האזרחים הוותיקים.

"הכי טריוויאלי היה שביטוח לאומי היה נשאר במשרד הרווחה, אבל במסגרת הסכמים קואליציוניים זה מה שיש", אמר השר מרגי, והוסיף: "אני יותר רגוע כי הסמכויות תחת אותה מפלגה עם חברי יואב בן צור ואנחנו עובדים בשיתוף פעולה בשלל נושאים הקשורים למשרד הרווחה, ביטוח לאומי ואזרחים ותיקים"

"אני מכיר את המצוקה של מרכזי היום. האתגר של המדינה ושל הממשלה הוא לטפל באזרחים הוותיקים ולמנוע התדרדרות תפקודית בקרב אזרחים וותיקים. אני מאמין במרכזי היום ובתרומתם לשמירת החיוניות של הזקנים ובמניעת בדידות. אני הייתי שמח שכל הסמכויות של הזקנים כולל ניצולי שואה יעברו למנהל אזרחים וותיקים במשרד הרווחה".

"המדינה לא מתקצבת באופן ישיר את מרכזי היום, אבל כן מתקצבת באופן עקיף דרך קצבאות הסיעוד. נכון, זה לא מספיק ואעשה ככל יכולתי כדי שהמדינה תשתתף במימון מרכזי היום. לא מקובל עלי שמרכזי היום מקבלים תקציב ותעריף על פי נוכחות של מבקרים במרכזי היום. צריך למצוא פתרון וזה נמצא על שולחני".

קטגוריות: החדשות, רווחה, אנשים

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *