מקצר את השיער (צילום: עמותת זיכרון מנחם)
מקצר את השיער (צילום: עמותת זיכרון מנחם)

התגייס בצו 8 – ותרם שיער לחולי סרטן

"כזה עוד לא היה לנו", מספרים בעמותת "זיכרון מנחם", שהזעיקה ספר במיוחד למשימה
שי שגב | 22.10.2023

זאב גרושקא ציין את יום ההולדת שלו עם קבלת צו 8 והתגייסות למילואים בשיריון בגבול הצפון במסגרת מלחמת "חרבות ברזל". גרושקא נישק לשלום את אשתו ובתו בת השנה והחל להצפין. בדרך חשב על רעיון: "רציתי להעמיק את המשמעות של היום. לתת מעצמי הכי הרבה שאני יכול, אז יצרתי קשר עם עמותת זיכרון מנחם וביקשתי לתרום שיער".

בעמותת זיכרון מנחם התרגשו מהמעמד, ומיד יצרו קשר עם ספר שמתנדב מזה שנים בקמפיין צמה של עוצמה, אייל בן לולו מגבעת אבני, שהתייצב מיד בנקודת הכינוס של גרושקא.

חיים ארנטל, מייסד עמותת זיכרון מנחם וזוכה פרס ישראל: "ב-12 השנים של צמה של עוצמה, התוודענו לאלפי סיפורים מרגשים – אינספור. עם ישראל בתצורתו היפה ביותר, אבל כזה עוד לא היה לנו".

גרושקא, מניו יורק במקור, עלה לישראל ב-2011 לקיבוץ לביא כחייל בודד, ושירת בגדוד צבר ומשם עבר לשריון. לאחר השחרור התחתן עם זוגתו, גם היא חיילת.

עתה תרם שיער בפעם הראשונה. "אני מגיע כל שנה למילואים", סיפר. "עם קבלת הצו היה ברור שאתייצב מיד. אני שמח להתחיל את השירות עם עשיית טוב למען עם ישראל ומדינת ישראל".

עמותת זיכרון מנחם מסייעת לילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם. לפני 12 שנים חברה העמותה למותג פנטן והחלה את קמפיין צמה של עוצמה לגיוס תרומות שיער לנשים, צעירות וילדות חולות סרטן. בזכות העמותה, כל אישה מכל גיל, מגזר ואזור בישראל. מקבלת פאת שיער טבעית בחינם.

קטגוריות: החדשות, רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *