שר הרווחה יעקב מרגי קיים הבוקר ישיבת הערכת מצב בחמ"ל משרד הרווחה בהשתתפות מנכ"ל המשרד, הסמנכ"לים ומנהלי המחוזות (צילום: משרד הרווחה)
שר הרווחה יעקב מרגי קיים הבוקר ישיבת הערכת מצב בחמ"ל משרד הרווחה בהשתתפות מנכ"ל המשרד, הסמנכ"לים ומנהלי המחוזות (צילום: משרד הרווחה)

עובדים סוציאליים ייצרו קשר יומי עם משפחות שמסרו פרטים אודות יקיריהן

לאחר שיחה טלפונית ובהסכמת המשפחה, יועבר דיווח למחלקות הרווחה ברשויות המקומיות שבהן מתגוררות המשפחות
שי שגב | 11.10.2023

מאות עובדים סוציאליים ממשרד הרווחה והביטחון החברתי החלו אתמול ביצירת קשר יזום עם קרוביהם ובני משפחתם של הנפגעים ממתקפת הטרור בעוטף עזה.

העובדים הסוציאליים יפנו בכל יום באופן יזום לכל אחת מ-1,800 המשפחות שמסרו פרטים על קרוביהם במרכז המשפחות בלהב 433 ובמוקד 105 המופעלים על ידי משטרת ישראל ומשרד הרווחה. בשיחה ימפו העו"סים את הצרכים של בני המשפחה ויעבירו את המידע למחלקה לשירותים חברתיים של המשפחה במקום מגוריה להמשך טיפול, טיפול ותמיכה במשפחות.

שר הרווחה והביטחון החברתי, יעקב מרגי: "ההתגייסות המדהימה של העובדים הסוציאליים מאפשרת לנו לתת הליווי הרגשי והסוציאלי שהמשפחות כל כך זקוקות לו. הטיפול במשפחות לא יסתכם רק בשיחות הטלפון אלא יימשך במחלקות לשירותים חברתיים ברשויות המקומיות ברחבי הארץ. משרד הרווחה יעמיד את כל המשאבים הנדרשים לצורך מתן הטיפול לאוכלוסייה".

מנכ"ל משרד הרווחה, ינון אהרוני: "אנחנו מודים לכל העובדות והעובדים הסוציאליים מכל רחבי הארץ, עובדי משרד ורשויות שפונים אלינו ומבקשים להתגייס למתן הסיוע, בזכותם אנחנו יכולים להוביל כאן יוזמה, שבוודאי לא תרפא את הפצעים והכאב שחוות המשפחות אך יכולה להקל עליהן במעט את המסע הקשה שאותו הן עוברות".

קטגוריות: החדשות, רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *