השר יעקב מרגי
צילום: דוברות הכנסת, דני שם טוב

"פריצת דרך": טיפול באנשים עם מוגבלויות יחייב הכשרה בסיסית

טיפול באנשים עם מוגבלויות יוכר כמקצוע בעל מעמד מיוחד המצריך הכשרה בסיסית
שי שגב | 04.09.2023

לאחר עבודת מטה ממושכת בין משרד הרווחה, משרד האוצר, הארגונים האמונים על הטיפול באנשים עם מוגבלות, בהובלת סגנית שר האוצר מיכל וולדיגר, הוחלט בפתחה של שנת הלימודים תשפ”ד על הכרה בטיפול באנשים עם מוגבלויות כמקצוע בעל מעמד מיוחד המצריך הכשרה בסיסית.

במסגרת זו, יוקצו מאות מיליוני שקלים לטובת חיזוק מעמד המטפלים באנשים עם מוגבלויות תוך יצירת מערך הכשרות ייעודי לעוסקים בתחום. המהלך יקדם באופן משמעותי את תפיסת הטיפול החדשה ברוח “חוק שירותי רווחה לאנשים עם מוגבלות”. המהלך מסדיר את הפרופסיה המקצועית של תומכים לאנשים עם מוגבלות על ידי קידום המקצועיות שלהם על ידי הכשרות שבגינן יזכו גם לתוספת שכר.

שר הרווחה והביטחון החברתי, יעקב מרגי: "ההסכם אליו הגענו הוא פריצת דרך של ממש. לאחר שנים ארוכות שבהן שכר המטפלים נשחק, אנו מסדירים את המקצוע החשוב של תומך באדם עם מוגבלות כפרופסיה, יוצרים מסלולי קידום ונותנים תוספת שכר משמעותית אשר תהפוך משרות אלו לאטרקטיביות. ההסכם מתווסף לתוספות נוספות שיינתנו לתחום המוגבלות במסגרת חוק שירותי הרווחה. מדובר בבשורה משמחת לקהילת אנשים עם מוגבלות בישראל, קהילה שנמצאת בליבת העשייה של משרד הרווחה. אני רוצה להודות לשר האוצר בצלאל סמוטריץ' וסגנית השר מיכל וולדיגר על השותפות והעבודה המאומצת יחד להגיע להסכם החשוב הזה, ולצוות המו”מ מטעם משרד הרווחה בהובלת מנכ”ל המשרד ינון אהרוני, שעבדו לילות כימים לגיבוש ההסכם".

שר האוצר, בצלאל סמוטריץ’: "ההסכם היום הוא אבן דרך משמעותית בהכרה לה אנו מחויבים כחברה כלפי אנשים עם מוגבלויות. מדובר בתוספות משמעותיות לשכר המטפלים וזו בשורה של ממש. אני מודה לסגנית שר האוצר מיכל וולדיגר על ההובלה וההסכם ועל קידום מדיניות חברתית חשובה במשרד האוצר. תודה לשר הרווחה יעקב מרגי ולכלל הגורמים הנוגעים בדבר. נמשיך לדאוג לכל אזרחי ישראל".

סגנית שר האוצר, מיכל וולדיגר: "ההסכם הזה מביא לידי ביטוי את התפיסה החברתית העמוקה שלנו. מי שעובדים עם אוכלוסיות המתמודדים עם מוגבלות מקבלים היום חיזוק רציני מאוד. אנחנו משדרגים את השכר שלהם, מעניקים להם מעמד ופרופסיה. המטופלים זקוקים ליציבות וההסכם הזה ישאיר את העובדים בתחום. זו תוכנית רחבה ומצוינת ואני שמחה שהמאמצים שהשקענו נשאו פרי".

מנכ”ל משרד הרווחה והביטחון החברתי, ינון אהרוני: "ההסכם החדש יגדיר לראשונה את התחום המקצועי החשוב של תמיכה באנשים עם מוגבלות ומעבר לתוספת השכר ולכבוד המקצועי שיזכו לו העוסקים בתחום, ההסכם יאפשר גם לנו במשרד הרווחה לחזק את שירותי הרווחה לאנשים עם מוגבלות בעובדים שהוכשרו לתפקיד, מתוגמלים כראוי ורואים שליחות בעבודתם".

קטגוריות: החדשות, רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *