השר יעקב מרגי
צילום: דוברות הכנסת, דני שם טוב

בצל המלחמה: ירידה של 30% בתלונות על אלימות במשפחה

הערכה: זינוק בפניות בתחום האלימות במשפחה. משרד הרווחה קורא לכל אישה שמרגישה מאוימת מכוונת בן זוגה לשאת נשק
שי שגב | 21.11.2023

בצל מלחמת 'חרבות ברזל' יצוין בסוף השבוע היום הבינלאומי למאבק באלימות כלפי נשים. מנתונים שנאספו במשרד עולה כי אסון ה-7 באוקטובר, פינוי המשפחות מבתיהם והתחושה הכללית בציבור הישראלי, משפיע על הדיווחים והנתונים המתקבלים בנושא אלימות במשפחה.

נרשמה עליה חדה בפניות לביצוע הערכת מסוכנות בהליך לקבלת נשק – 18 בקשות הוגשו עד כה, לעומת 6 בשנת 2022 כולה; משרד הרווחה קורא לכל אישה שמרגישה מאוימת מכוונת בן זוגה לשאת נשק, לפנות למוקד 118 או לאגפי הרווחה ברשויות ולהגיש בקשה להערכת מסוכנות.

מתחילת המלחמה: ירידה של כ-30% בפניות למוקד 118 בנושא אלימות במשפחה; במשרד מעריכים – הפניות למוקדים יזנקו מיד בתום המלחמה. בשנת 2023 משרד הרווחה הגדיל את התקציב לטיפול באלימות במשפחה ב-10 מיליון שקל, בשנת 2024 צפוי לגדול ב-15 מיליון שקל.

שר הרווחה, יעקב מרגי: "אלימות במשפחה היא אחת מהתופעות שמשרד הרווחה שם לו למטרה לצמצם ולמגר ככל הניתן. המלחמה שמה בפנינו אתגרים רבים ועלינו החובה לוודא כי כל אישה וילד יזכו לביטחון אישי מרבי. כמו בשגרה, גם בעת מלחמה אנו מעמידים את כל הכלים שברשותנו למגר את תופעת האלימות בין אם זה בבית, במלונות המפונים או כל מקום אחר".

קטגוריות: רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *