רשות האוכלוסין וההגירה במפגש עם התושבים הזרים (צילום: רשות האוכלוסין)
רשות האוכלוסין וההגירה במפגש עם התושבים הזרים (צילום: רשות האוכלוסין)

המטפלים הזרים שומרים על ההורים – גם במלחמה

"ביחד ננצח" בירכו נציגות רשות האוכלוסין את המטפלים של הקשישים המפונים במלון יד שרה בירושלים. "אמן" הם השיבו - וסיפרו על מוטיבציה גבוהה
שי שגב | 06.11.2023

כחלק מפעילות שוטפת של מינהל עובדים זרים ברשות האוכלוסין וההגירה בשטח ובמיוחד בתקופה זו, יצאו יאירה מרדכי, מנהלת אגף סיעוד ומירית קציר, עובדת סוציאלית ומפקחת ארצית במינהל, לביקור של עובדים זרים המטפלים סיעודיים במלון יד שרה בירושלים.

במלון "יד שרה" ריכוז גבוה של קשישים סיעודיים עם מורכבויות שונות. מרבית המפונים השוהים במקום הם משלומי, מקרית שמונה ומאשקלון. בשיחות עם המטפלים הזרים נרשמה מוטיבציה גדולה להמשיך לתת טיפול טוב, גם לנוכח המצב והמציאות המשתנה.

העובדים שיתפו את נציגות הרשות שמרגישים מחוזקים ובטוחים, כן הביעו תודה על קו הסיוע שנפתח בעקבות המלחמה והסרטונים שהופקו מטעם הרשות שעוזרים להם להישאר מעודכנים. בתום הביקור, כשנאמר להם ש"ביחד ננצח" הם ענו: "אמן" בעברית.

הממשלה החליטה לגייס ולהתיר את כניסתם של 5,000 עובדים זרים לענף החקלאות. בהתאחדות חקלאי ישראל מברכים, אך מצביעים על מחסור גבוה בהרבה. "אנו מודים למשרד החקלאות, לרשות האוכלוסין ולוועדה לעובדים זרים בכנסת על היוזמה ועל המאמצים הבלתי פוסקים שיש להמשיך אותם ביתר שאת", מסרו מטעמם. "עם זאת, ברצוננו להזכיר כי המחסור בפועל עומד על כ-18 אלף עובדים".

קטגוריות: רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *