גיוס עובדים (צילום: Pexels)
גיוס עובדים (צילום: Pexels)

דרושים למגזר הציבורי: מטפלים בבריאות הנפש

משרד הבריאות מפעיל מתווים להעסקה של מטפלים ומטפלות במערכת הציבורית. מדריך "רגישות" למטפלים - דרכי הפנייה למשרות החדשות
שי שגב | 25.10.2023

אל מול היקפים עצומים של כאב, המערכת הציבורית לא מצליחה לתת מענה ללא הנכונות של צוותי הטיפול להתגייס מיד למערכה ולסייע מכל הלב. התנדבות במערכת הציבורית היא טובה ולגיטימית, אך לא נכון להסתמך עליה לאורך זמן. על כן, משרד הבריאות מפעיל מתווים להעסקה של מטפלים ומטפלות במערכת הציבורית, על מנת שיוכלו להמשיך לתת מענה נפשי בתשלום.

משרד הבריאות מקדם כעת את הרחבת המענים וערוצי הטיפול בבריאות הנפש באמצעות קופות החולים, המרכזים הרפואיים לבריאות הנפש ומרכזי החוסן. זאת ,לצד בניית תכנית לאומית בתחום.

עקב המצב, נוצרו אפשרויות עבור אנשי טיפול להיקלט לעבודה במערכת הציבורית. משרד הבריאות מעוניין לקלוט לעבודה מטפלים למרפאה רב מקצועית של בריאות הנפש, שיעבדו בתחום התמחותם. תחומי הטיפול הדרושים: פסיכיאטריה, פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית בריאות הנפש, סיעוד פסיכיאטרי, מקצועות הבריאות וטיפול באומנות.

קליטת המטפלים תתבצע בהתאם לצרכי המערכת והגופים השונים. קליטת העובדים תהיה בהעסקה לטווח קצר או לטווח ארוך והם יועסקו כמטפלים בתוך המערכת הציבורית.

שירותי בריאות בקהילה (קופות חולים)

ניתן להצטרף למערך המטפלים והמטפלות של כל אחת מקופות החולים, במגוון דרכי העסקה. קופות החולים יוכלו להעסיק מטפלים בטווח המיידי, וכן לאפשר המשך העסקה במסגרות הקופה. ניתן לבחור את אחת מקופות החולים: כללית, מכבי, מאוחדת ולאומית.

להצטרפות מלאו את הטופס המקוון

מרכזים רפואיים לבריאות הנפש

ניתן להיות מועסקים כשכירים במרכזי בריאות נפש בבעלות ממשלתית, או כמטפלים עצמאים במרכזי בריאות הנפש גהה ושלוותה שבבעלות שירותי בריאות כללית. ניתן לבחור את אחד מבתי החולים: אברבנאל, לב השרון, מזור, מרחבים, שער מנשה, המרכז הירושלמי, המרכז הרפואי באר שבע, מעלה הכרמל.

להצטרפות מלאו את הטופס המקוון

מרכזי חוסן

מרכזי החוסן שבאחריות משרד הבריאות מספקים טיפול נפשי בנפגעי חרדה, בפריסה ארצית. הטיפול ממוקד טראומה ובמסגרתו ניתנים עד 24 מפגשים, הכוללים טיפולים פרטניים, משפחתיים וקבוצתיים, לבגירים וילדים. המרכזים פועלים בזמן שגרה וחירום.

להצטרפות מלאו את הטופס המקוון

מטפלים בהתנדבות

מטפלים ומטפלות המעוניינים להמשיך להתנדב ולא להיות מועסקים, יוכרו רשמית כמתנדבים על ידי משרד הבריאות. יינתן להם ביטוח אחריות מקצועית ואש"ל לתקופה מוגבלת. אלו יינתנו רק למתנדבים המטפלים במלונות המפונים.

המעוניינים להתחיל או להמשיך להתנדב – ניתן לפנות בטופס המקוון למתנדבים.

קטגוריות: החדשות, רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *