רון חולדאי. צילום: גיא יחיאלי
רון חולדאי. צילום: גיא יחיאלי

"מיזם" עיריית ת"א הצליח: גויסו תומכי ההוראה לגני התקשורת

עיריית תל אביב הציעה רעיון פשוט: להגדיל את שכרן של תומכות ההוראה
שי שגב | 30.08.2023

בשנת הלימודים תשפ"ג פעלו בעיר תל אביב 117 גני חינוך מיוחד (מתוכם 46 גני תקשורת), אשר נותנים מענה לילדים עם עיכוב התפתחותי, עיכוב שפתי (מגיל טרום חובה), בעיות התנהגותיות ורגשיות, מוגבלות על רצף האוטיזם, מוגבלות שכלית התפתחותית, סי פי ונכויות פיזיות ולקות שמיעה.​

כל מסגרות החינוך המיוחד פותחות את יום הלימודים בשעה 07:30 ומסיימות את יום הלימודים על פי החלטת משרד החינוך, בהתאם לאפיון. הגנים פועלים בימים א'-ה' עד השעה 14:00, ובימי ו' עד 13:00. יחד עם זאת, גני תקשורת פועלים בימים א'-'ה' עד השעה 16:45, ובימי ו' עד השעה 13:00. חלק מבתי הספר פועלים במתכונת יום חינוך ארוך ובחלקם מופעלים צהרונים.

אולם השנה, חל משבר כוח אדם בגני התקשורת, ובעיריית תל אביב לא הצליחו לגייס גננות מתאימות, ועל כן הציעו פתרון כלכלי פשוט למדי: "יובל חינוך", החברה העירונית של תל אביב-יפו, תגדיל את שכרן השעתי של תומכות החינוך ל-85 שקלים בשעה. בנוסף, הוצע להעניק להן נסיעות בחינם במסגרת “חופשי חודשי” כחלק מהסכם העסקה חדש שמתגבש.

מדובר בבשורה משמחת מאוד לעובדי המקצוע, שעד כה היו משתכרים שכר זעום ביחס לממוצע במשק. על פי ההצעה, שכר התומכות יתעדכן לאלו שיעבדו בשעות המאוחרות יותר של היום, במטרה להקל על המחסור החמור בכוח אדם.

הודעת רון חולדאי בפייסבוק (צילום מסך)

הודעת רון חולדאי בפייסבוק (צילום מסך)

במודעת הגיוס שהופצו מדובר על משרה בגני התקשורת ובמסגרות דומות בתחומה המוניציפלי של עיריית תל אביב, שבה תומכות ותומכי החינוך ילוו קבוצות קטנות של עד שמונה ילדים על הספקטרום בגילאי 6-3. עוד הדגישו במודעה כי הגנים פועלים כל השנה, ולכן נדרשת זמינות מהעובדות והעובדים להגיע גם בפגרות החגים ובחופש הגדול עד לאמצע חודש אוגוסט.

המיזם הצליח, והשבוע הודיע ראש העיר, רון חולדאי, בהודעת פייסבוק משמחת: "בזמן שמשרד החינוך מקצר את יום הלימודים של ילדים על הרצף האוטיסטי, ואז מודיע לנו שבעצם יש לו פתרון רק עד השעה 14:30, בעיריית תל אביב-יפו דואגים לילדים ולילדות. שמח לבשר שאיישנו את כל המשרות הנדרשות בגני הילדים בעיר, כולל ב-46 גני התקשורת, שיפעלו עד השעה 16:45 על פי החלטת בג"צ. בהצלחה רבה להורים ולילדים".

קטגוריות: החדשות, רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *