בית צביה. צילום: דוברות עיריית קריית אונו
בית צביה. צילום: דוברות עיריית קריית אונו

מרכז תמיכה יישובי איזורי נחנך בגבעתיים

בית צביה הוקם בגבו של בית הספר טכניקום בגבעתיים וישמש מענה לכאלף תלמידי חינוך מיוחד
שי שגב | 20.06.2023

גבעתיים, קריית אונו ואור יהודה חנכו את הבית החדש של המתי”א – מרכז תמיכה יישובי איזורי, המאפשר לתלמידים עם צרכים מיוחדים לקבל במסגרת הכיתה הרגילה טיפולים ושירותים מגוונים. החל מהשבוע יש לו בית חדש ששופץ ושודרג בגבעתיים, כל זאת בהשקעה של שלוש הרשויות.

מדובר במבנה מזמין שהוקם בגבו של בית הספר טכניקום בגבעתיים ותכליתו לרכז את העבודה המתקיימת עם תלמידים עם צרכים מיוחדים שמשולבים בכיתות רגילות או במסגרות החינוך המיוחד.

המשכן החדש יספק מענה לכאלף תלמידי חינוך מיוחד משלוש הערים הלומדים בחינוך המיוחד ומשולבים בחינוך הרגיל. במתי”א מתאימים לכל ילד וילדה תכנית אישית ומסייעים לעשרות רבות של אנשי ונשות מקצוע מתחום החינוך וההוראה, קלינאות תקשורת, ריפוי בעיסוק, טיפול באמנויות ועוד.

ראשי העיריות, רן קוניק, ישראל גל וליאת שוחט הגיעו אל המשכן החדש שנקרא מעתה בית צביה על שמה של צביה אדרי ז”ל, המזכירה המיתולוגית של המתי”א, והתרשמו מהשיפוץ הנרחב שהתבצע מהמקום ומהחללים, שמאפשרים כעת עבודה בתנאים טובים לטובת האוכלוסיות עם הצרכים המיוחדים. באירוע השתתף גם סגן ראש עיריית קריית אונו ומחזיק תיק החינוך, רון מלכה, לצד מרכזת המתי”א, אורלי ציפין.

במהלך האירוע נשאו דברים שלושת ראשי הרשויות שדיברו על חשיבות המקום. במיוחד ריגש את הנוכחים פיני אדרי, בעלה של צביה ז”ל שסיפר על אהבתה של צביה למתי”א, העבודה הלא שגרתית והדאגה שלה לטפל גם בשעות לא שעות בכל נושא שנוגע לילדי החינוך המיוחד.

בסיום האירוע גזרו הנוכחים את הסרט וחנכו את המקום באופן רשמי.

קטגוריות: החדשות, רווחה, חינוך

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *