עם מי האשה הקשישה תעשה את ערב החג
עם מי היא תעשה את ערב החג. תמונה נוצרה ב-AI MS designer

לא משאירים אותם לבד בחג

משרד הרווחה והביטחון החברתי יארח אזרחים ותיקים ללא עורף משפחתי בבתי האבות במהלך חג הפסח
שי שגב | 02.04.2023

לרגל חג הפסח, משרד הרווחה והביטחון החברתי  מזמין אזרחים ותיקים ללא עורף משפחתי להתארח בבתי אבות במהלך תקופת החג. היוזמה נועדה להתמודד עם אתגר הבדידות של אזרחים ותיקים אשר מחריף במהלך תקופת החגים ולהציע להם להעביר את החג בנעימים בחברת דיירי בתי האבות וצוותי העובדים.

התוכנית מאפשרת לאזרחים הוותיקים ליהנות מארוחת חג ומפעילות פנאי ותרבות במהלך כל החג בבתי האבות שנמצאים בהתקשרות עם המשרד. האירוח השנה הוא למשך 9 ימים (5-13.4.2023) והוא במימון מלא וללא השתתפות עצמית של האורחים. כמו כן, יממן המשרד גם הסעות מבית האזרחים הוותיקים לבתי האבות ובחזרה. התוכנית מיועדת לכלל האזרחים הוותיקים שזקוקים לה, ללא קשר לדתם.

שר הרווחה והביטחון החברתי, יעקב מרגי: "רווחתם ושלומם של האזרחים הוותיקים היא מטרה מרכזית של משרד הרווחה ויוזמות ברוכות מעין אלו הן הביטוי לכך. לא נחסוך במאמצים ובמשאבים על מנת לדאוג לכך שלכל אזרח ותיק במדינת ישראל יהיה שולחן חג חגיגי שבו הוא מתארח. היוזמה המבורכת של מינהל אזרחים ותיקים במשרד מבטאת את הערבות ההדדית שמאפיינת את העם שלנו".

ממלא מקום מנכ"ל משרד הרווחה והביטחון החברתי, ינון אהרוני: "משרד הרווחה דואג לאזרחים הוותיקים בכל ימות השנה ובתקופת החגים במיוחד. אנחנו יודעים שתחושת בדידות שממנה סובלים אזרחים ותיקים רבים, מתגברת עוד יותר במהלך החגים ועל כן אנו מקיימים את היוזמה הזאת כבר שנה חמישית. אנשי המקצוע במשרד הרווחה והביטחון החברתי עושים שימוש חכם בכל המשאבים שעומדים לרשותנו בכדי לוודא שאף אזרח ותיק לא ייוותר בגפו במהלך החג".

סמנכ"ל מינהל אזרחים ותיקים, יריב מן: "מהניסיון שצברנו בתוכנית הזאת אנחנו רואים שמאות אזרחים ותיקים שעשו שימוש בשירות הזה מרוצים מאוד ובמקום להעביר חג לבד הם מבלים בחברת דיירי בתי האבות, נהנים מארוחת חג חגיגית ופעילויות מגוונות במהלך כל תשעת ימי החגים. ההזמנה היא ללא השתתפות עצמית ואנחנו דואגים גם להסעות הלוך ושוב. כל אזרח ותיק או כל מי שמכיר אזרח ותיק שאין לו היכן לבלות החג יכול לפנות אלינו למוקד 118 או למחלקה לשירותים חברתיים במקום המגורים ולהירשם".

קטגוריות: רווחה, אנשים

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *