אחים יחד (צילום: יחסי ציבור אחים יחד)
אחים יחד (צילום: יחסי ציבור אחים יחד)

'אחים יחד': המיזם החרדי שפועל למען החיילים

ארגוני חסד בערים החרדיות גייסו בתוך דקות ספורות מאות מוצרי מזון והיגיינה
שי שגב | 29.10.2023

זו הייתה שנה מתוחה בין חרדים חילונים, אך מאז פרוץ המלחמה ניכרת הירתמות יוצאת דופן של החברה החרדית למען החיילים ותושבי הדרום. ביניהן עמותת 'אחים יחד' שפועלת במלוא הכוח למלא את החוסרים של החיילים בזמנים מאתגרים אלה.

מיזם ׳אחים יחד׳ הוקם עם פרוץ הלחימה על ידי קבוצת חרדים מירושלים שרתמו מתנדבים מכל חלקי החברה הישראלית מתוך חזון להיות עבור כל אחד ולמלא את החסר בזמנים מאתגרים אלה.

העמותה פועלת מסביב לשעון ומעניקה מעטפת של תמיכה מיטבית ולסייע לחיילים, למשפחות המפונים ולמשפחות הפצועים. מטרתה העיקרית היא לספק מענה עבור אלפי הבקשות שמתקבלות בכל רגע נתון ולגייס למענם את כל צרכיהם, החל מציוד ואוכל, ממשיך במקומות לינה, וכלה בשינוע ובסיוע בשטח.

זהו לא הסיוע הראשון מהמגזר החרדי, ארגוני חסד בערים החרדיות גייסו בתוך דקות ספורות מאות מוצרי מזון והיגיינה שחולקו לאלפי חיילים הנמצאים בחזית. בשכונת בית וגן הירושלמית, פתחו חדר מבצעים מיוחד, בו הם התגייסו לשלוח לחיילים אוכל, שתייה וביגוד.

בנוסף, מרכז הסיוע "לב שרה" גייס בתוך דקות ספורות באמצעות רכב איסוף בבני ברק מאות מוצרי מזון והיגיינה שיחולקו בשעות הקרובות לאלפי חיילים הנמצאים בחזית. יו"ר הארגון הרב יעקב נוראני מסר: "מרגש לראות את ההירתמות של תושבי בני ברק למען החיילים. זה המעט שאנחנו יכולים לסייע להם".

קטגוריות: החדשות, רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *