גמר גביע המדינה בכדורסל כסאות גלגלים. הרצליה 2023
בן רייס. שחקן מצטיין. צילום: ההתאחדות הישראלית לספורט נכים בית הלוחם תל-אביב

על גלגלים: הלוחמים של בית הלוחם ת"א זכו בגביע המדינה בכדורסל

במשחק הגמר שנערך לעיני קהל רב באולם היובל בהרצליה, גברה בית הלוחם תל אביב על כרישי חדרה-בית הלוחם
שי שגב | 04.06.2023

קבוצת הכדורסל של בית הלוחם תל אביב זכתה ביום חמישי בגביע המדינה בכדורסל בכיסאות גלגלים לשנת 2023. במשחק הגמר שנערך לעיני קהל רב באולם היובל בהרצליה, גברה בית הלוחם תל אביב על כרישי חדרה-בית הלוחם חיפה 39:42 לאחר 19:23 במחצית.

נבחרת בית הלוחם תל אביב מחזיקת גביע המדינה בכדורסל כיסאות גלגלים. 2023

בית הלוחם תל אביב. זוכת גביע המדינה. צילום: ההתאחדות הישראלית לספורט נכים בית הלוחם תל-אביב

המשחק היה צמוד כמעט לכל אורכו ומותח עד לדקת הסיום. מאמן כרישי חדרה-בית הלוחם חיפה הוא דותן מישר, מאמן קבוצת בית הלוחם תל אביב הוא אריאל אוטולנגי. למצטיין המשחק נבחר בן רייס, מבית הלוחם תל אביב. את הגביע העניקו לו שר התרבות והספורט מיקי זוהר, ושחקן העבר מיקי ברקוביץ, שהגיע לצפות במשחק. את הגביע לקבוצה המנצחת העניקו השר מיקי זוהר, יו"ר ההתאחדות לספורט נכים רו"ח אהוד רצאבי ויו"ר ארגון נכי צה"ל עידן קליימן.

רו"ח רצאבי אמר: "משחק גמר הגביע הוא תמיד חגיגה של ספורט. המשחק הערב היה בין שתי קבוצות מצטיינות. הליגה העונה הייתה תחרותית מתמיד, ראינו שחקנים ותיקים שחזרו למגרש, כשלצידם שחקנים צעירים. לא חשוב כמה כולם רוצים לנצח – האווירה טובה והחברות נשמרת. כדורסל הוא אחד הענפים הבולטים והמוכרים אצלנו המביאים התעניינות רבה וחשיפה, ובהחלט יש לנו במה להתגאות. בענף צמח דור חדש של כדורסלנים ולא מפתיע שפתחנו את העונה עם מספר שיא של ליגיונרים צעירים שהוזמנו לשחק בקבוצות באירופה ובארצות הברית".

קודם למשחק נערך טקס פרידה מרגש מראש מינהל הספורט, עופר בוסתן, שביקש לסיים את תפקידו, "עופר הוא ידיד אמת של ספורט הנכים", אמר רו"ח רצאבי. "אנו מודים לו על תרומתו הרבה משך שנים רבות לספורט בישראל. בעזרתו קידמנו פרויקטים רבים, הגדלנו תקציבים והובלנו את הספורט הפראלימפי לשיאים חדשים."

משה פדלון, ראש העיר הרצליה מעניק מגן הוקרה לעופר בוסתן.

משה פדלון, ראש העיר הרצליה מעניק מגן הוקרה לעופר בוסתן. צילום: ההתאחדות הישראלית לספורט נכים בית הלוחם תל-אביב

במחצית הוענקו מגיני הוקרה לחמישית העונה זיו אליהו, עידו מיימון, שי רון, שי חיים, ונדב מנחם. מגיני הוקרה קבלו גם מקס פקרמן שנבחר לשחקן ההגנה של העונה, ושניר כוחן שנבחר לתגלית השנה. פרשן המשחק היה יו"ר המועצה הלאומית לספורט, מר אריק פינטו, לשעבר מנכ"ל בנק הפועלים ומאמן נבחרת ישראל בכדורסל כיסאות גלגלים.

בין מעניקי המדליות לקבוצה המנצחת היו מ"מ יו"ר ההתאחדות אבי לחיאני, מ"מ יו"ר הועד הפראלימפי משה מוץ מטלון, נורית שרביט מפקחת במינהל הספורט, חנן דנציגר סגן ראש מנהל הספורט, חבר הנהלת הוועד הפראלימפי איתי אלימלך, שני ענבר קריטי סמנכ"לית השיווק בג'יימס ריצרדסון. ראש עיריית הרצליה משה פדלון נכח במשחק, ובחלק ממנו גם כדורסלן וושינגטון וויזרארדס דני אבדיה.

עו"ד עידן קלימן, יו"ר ארגון נכי צה"ל: "אני גאה בשחקנים הנהדרים של בית הלוחם תל- אביב וחיפה על משחק לחימה חסר פשרות ומברך את התל אביבים על הניצחון המרשים, ששייך לכל ארגון נכי צה"ל".

קטגוריות: ספורט, החדשות

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *