רון בק, שזכה השבוע במדליית הכסף בריצת 5,000 מטר
רון בק, שזכה השבוע במדליית הכסף בריצת 5,000 מטר (באדיבות ספיישל אולימפיקס)

האלופים שלנו: משלחת ישראל לספיישל אולימפיקס חזרה לישראל

25 מדליות למשלחת הישראלית לאולימפיאדה המיוחדת, ספורטאי המשלחת התחרו בשמונה ענפי ספורט
שי שגב | 29.06.2023

כבוד אדיר למדינה במשחקי העולם של ספיישל אולימפיקס: 25 מדליות למשלחת הישראלית לאולימפיאדה המיוחדת.
ספורטאי המשלחת התחרו בשמונה ענפי ספורט, ברמות התחרותיות הגבוהות והמאתגרות ביותר כאשר בג'ודו, אתלטיקה, שחייה, אופניים וטניס שולחן זכו הספורטאים בתשע מדליות זהב.

השבוע ננעלו משחקי העולם של ספיישל אולימפיקס בטקס נעילה מרהיב בברלין ואחר הצהריים המשלחת נחתה בישראל עם לא פחות מ-25 מדליות: 9 מדליות זהב, 8 מדליות כסף, ו-8 מדליות ארד. משחקי העולם של ספיישל אולימפיקס לספורטאים וספורטאיות עם מוגבלות קוגנטיבית, הסתיימו אתמול בצהריים בברלין בהם השתתפו כ-7,000 ספורטאים וספורטאיות מ-190 מדינות אשר התחרו ב-26 ענפי ספורט. כמו כן כ-20,000 מתנדבים, 3,000 מאמנים וכ–300,000 צופים יהיו חלק מאירוע הספורט הייחודי.

מדינת ישראל יוצגה במשחקים הבינלאומיים על ידי נבחרת הכוללת 35 ספורטאים, מאמנים ומלווים כאשר הספורטאים הישראלים התחרו בשמונה ענפי ספורט: אתלטיקה, ג'ודו, טניס, שחייה, אופניים, טניס שולחן, כדורגל ואף באולינג. את הספורטאים הנרגשים קיבלו בשדה התעופה המשפחות הנרגשות, נציג משרד התרבות והספורט סגן ראש מנהל הספורט אבי בנבנישתי שברך את הספורטאים על הישגיהם הרבים, מנכ"לית ספיישל אולימפיקס ישראל ועוד.

השתתפותה של ספיישל אולימפיקס ישראל במשחקים הבינלאומיים התאפשרה באמצעות שיתוף פעולה של מגוון גופים בישראל הכוללים את משרד התרבות והספורט ומפעל הפיס, נותני חסות בניהם אל על המטיסה הרשמית של המשלחת הישראלית למשחקים בברלין, טיוטה ישראל אשר נתנה חסות להפקת סרטון לקמפיין גיוס המונים לקראת ברלין, שרין טכנולוגיות אשר אימצה את נבחרת הנשים בכדורגל, רשויות מקומיות שנתנו תמיכה כספית לספורטאים בעירם הנוסעים לברלין, ואנשים נלהבים המאמינים בערך של שוויון הזדמנויות לכולם. אירוע משמעותי זה משקף את ההכרה והתמיכה ההולכת וגוברת מצד הרשויות הישראליות, ומחזקת את מחויבותן לטפח את ההכללה ולהעצמת אנשים עם מוגבלות שכלית.

שר התרבות והספורט, מיקי זוהר: "אני מברך את כל הספורטאים והספורטאיות על הישגים יוצאים מן הכלל באולימפיאדה המיוחדת. אני מודה לארגון ספיישל אולימפיקס ישראל על פעילותו לקידום ספורטאים עם לקות קוגנטיבית, ולמאמנים ולמאמנות על מעטפת הליווי המקצועית. ספורטאי המשלחת מהווים עבורנו השראה גדולה, אנחנו גאים בהם ואיתם לאורך כל הדרך".

יו"ר מפעל הפיס, רו"ח אביגדור יצחקי בירך את נבחרת הספורטאים הישראליים לספיישל אולימפיקס: "אנחנו מבקשים להודות לכם מעומק הלב על רגעים של שמחה וגאווה לאומית עצומה. הוכחתם שוב שמגבלה לא מונעת את היכולת לפרוץ גבולות – להעז, לחלום ולהגשים בענק. מפעל הפיס גאה לתמוך בפעילות הנפלאה הזאת שמטרתה לחשוף לעולם את היכולות האדירות הטמונות באנשים עם מוגבלות, להוות השראה לאחרים ולהעמיק את שילובם של אנשים עם מוגבלות בספורט בקהילה ובחברה.מפעל הפיס הציב את הסיוע לאנשים עם מוגבלות בראש סדר העדיפויות של הארגון בפעילותו הציבורית, והשותפות הזאת היא נדבך נוסף מתוך עשייה חוצת ארגון במגוון רחב של תחומים ובראשם: מתן הזדמנות שווה בכל תחומי החיים. נמשיך להשקיע מאמצים ומשאבים רבים למען מטרה זו גם בעתיד".

שרון לוי בלנגה, מנכ"לית ספיישל אולימפיקס :"אני נרגשת לעמוד כאן ולקבל את הספורטאים והספורטאיות שלנו. כפי שהבטחנו חזרנו לארץ עם שלל מדליות. ניצחונות בתחרויות והמקצים בדרגי התחרויות הגבוהים ביותר. מדובר בהישגים פנומנאליים לספורטאים והספורטאיות שלנו. אני רוצה להודות לשותפים שלנו שבזכותם כל המהלך הזה התאפשר, משרד התרבות והספורט, מפעל הפיס, אל על, טיוטה ישראל, שרין טכנולוגיות אשר אימצה את נבחרת הנשים בכדורגל, ורשויות מקומיות שנתנו תמיכה כספית לספורטאים בעירם הנוסעים לברלין. רק כך רוח ההכללה והכרה בפוטנציאל העצום הטמון בכל פרט, תנצח. אנו יכולים ליצור ביחד עולם שמעריך באמת גיוון ומקיים את עקרונות השוויון".

הזוכים במדליות זהב: רון בק (אתלטיקה, ריצה 5,000 מטר), סער בוכבינדר (אתלטיקה, ריצה, 5 ק"מ + 10 ק"מ), עידו רבינוביץ' (ג'ודו), לבב ברקן (ג'ודו), דוד קרסנטי (טניס שולחן), ספיר בר יואל (שחייה 50מ' חופשי), מיר סגל (שחייה 100מ' חופשי) סוניה ינושוק (טניס), נוגה קורן (אופניים)

הזוכים במדליות כסף: נבחרת הנשים בכדורגל, רון בק (אתלטיקה, ריצה 5,000 מטר), נדב צרפתי (טניס) יוניה ינושוק וליאור רווח (טניס יוניפייד), נגה קורן (אופניים), קובי חממה (אופניים), ריבי כהן וחנה דואניס (באולינג)

הזוכים במדליות ארד: עדי מימון (אתלטיקה, ריצה 100 מ), שליחים 400*4 נבחרת ישראל, טל גולני (אופניים, בשני מקצים שונים)נגה קורן (אופניים 5ק"מ) אבי אלבז (אופניים 10ק"מ), נבחרת הנשים ריבי כהן, חנה דואניס, דניאל וויקשה ושלומית מירון (באולינג יוניפייד), גלעד קלישוב (באולינג)

קטגוריות: החדשות, ספורט

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *