מדלית כסף ללוחם הטאקוונדו אסף יסעור בגרנד פרי פריז (צילום: לילך וייס רוזנברג)
מדלית כסף ללוחם הטאקוונדו אסף יסעור בגרנד פרי פריז (צילום: לילך וייס רוזנברג)

מדליית כסף ללוחם הטאיקוונדו אסף יסעור בגרנד פרי פריז

עוד קודם, גבר יסעור ברבע הגמר על המתמודד היפני בתוצאה 4-28 ובחצי הגמר גבר על היריב הברזילאי בתוצאה 11-29
שי שגב | 31.08.2023

לוחם הטאיקוונדו, אסף יסעור, זכה במדליית כסף לאחר שנוצח על ידי יריבו המיתולוגי הטורקי אוזקן, בתוצאה 28-16 בגמר טורניר הגרנד פרי פריז במשקל עד 58 ק"ג.

עוד קודם היום, גבר יסעור ברבע הגמר על המתמודד היפני בתוצאה 4-28 ובחצי הגמר גבר על היריב הברזילאי בתוצאה 11-29. יסעור צבר בתחרות זו 36 נקודות חשובות לדירוג העולמי.

עדנאן מילאד נוצח בשמינית הגמר למשקל עד 63 ק"ג על ידי מתמודד מקסיקני בתוצאה 5-21.

יסעור ומילאד מתאמנים במועדון שרעבי אמנויות לחימה אצל יחיעם שרעבי.

מ"מ יו"ר הוועד הפראלימפי, משה מוץ מטלון, אמר בעקבות הזכייה: "אסף ועדנאן המשיכו בדרככם הנחושה והלוחמת, לייצג את מדינת ישראל בכבוד ולהשיג את כל היעדים שהצבתם לעצמכם. ברכות למאמן יחיעם שרעבי, על הדרך וההישגים".

סיפורו של יסעור ריגש מדינה שלמה. הוא איבד את שתי ידיו שבוע לפני שחגג את בר המצווה כאשר התחשמל מכבל מתח גבוה בעת ששיחק עם חבריו וניסה לחלץ כדור שנתקע בחדר החשמל. לאחר מכן עבר תקופה קשה של אשפוזים בבית החולים שיבא, טיפולי פיזיותרפיה והכנה לפרוטזות. המגבלה שממנה סבל יסעור לא שינתה אפילו במעט את אהבתו לספורט. להפך.

"תמיד מרגע הפציעה, החלומות הם רק על העתיד, על המטרות שאני רוצה להשיג", סיפר בעבר יסעור ל-ynet. "לא התעסקתי לרגע אחד במה שקרה. כמובן שזה משהו שאני מדבר עליו, אני עושה הרצאות על אותו יום, אבל המחשבות בלילה, בעיקר לפני תחרויות, זה שאני מדמיין את עצמי על הפודיום. אני מקבל את מה שקרה באהבה ומנסה להפוך את ההזדמנות הזו למשהו מדהים".

קטגוריות: החדשות, ספורט

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *