החשבונית המקורית של חברת Gett
החשבונית המקורית של חברת Gett (צילום: מרב ברנרס)

נהג מונית דרש מאוטיסט סכום של 825 שקל על נסיעה של 50 דקות

הנהג סירב להתנצל ורק לאחר התעקשות אימו של הצעיר, הכסף הושב לבעליו
שי שגב | 09.07.2023

מרב ברנרס, אם לילד אוטיסט בן 23, פרסמה בפייסבוק זעקה על כך שנהג מונית הסיע את בנה מהעיר רחובות לאריאל, בנסיעה שהייתה לכאורה צריכה לעלות 250 שקל. עם זאת, נהג המונית ניצל את תמימותו של הנוסע, ודרש בסוף הנסיעה 750 שקל + תשר, כך שהנסיעה הסתכמה ב-825 שקל.

בפוסט המקורי של האם נכתב: "זה הפרצוף של נהגי מוניות שגונבים מאוטיסטים – זקוקה לעזרתכם. לכל מי שיכול לפעול בעניין, אם לחבר אותי למשרד התחבורה או כל גוף אחר שיכול לפעול בעניין. היום, 06 ביולי, 2023, הבן שלי – אוטיסט, הזמין מונית באפליקצית גט טקסי מרחובות לאריאל בשעת צהריים, נסיעה שלא עולה על 50 דקות".

האם ממשיכה לכתוב בפוסט: "כבר בתחילת הנסיעה הוא חייב אותו בסכום מופקע של 750 שקל. בני התקשר להודיע לי וביקשתי לשוחח עם הנהג, אך הוא התחמק. לאחר לא מעט ניסיונות הצלחתי לשוחח עם הנהג והסברתי לו שהוא עושה מעשה גניבה והוא אמר שהבן שלי הסכים לסכום. אמרתי לו שהוא אוטיסט וגם אם היה אומר לו שהנסיעה עולה 2000 שקל הוא יסכים. זה לא עניין אותו".

ברנרס ממשיכה ומפרטת: "לאחר שהגיעו ברוב חוצפתו, גם חייב אותו בעוד 10% טיפ, סך הכל גבה ממנו 825 שקל, וכיאה לנוכל גם נתן לעצמו ציון 5 כוכבים. בני ביקש ממנו חשבונית, והנהג אמר לו שהוא העביר במייל. פניתי לחברת גט טקסי בצ'אט ובטלפון ואין מענה!!! – בזיון לכשעצמו… בן הזוג שלי פנה אליהם דרך צ'אט בפייסבוק, והם כמובן מתנערים וזו תגובתם המכעיסה – לא פחות מנהג גנב ונוכל שהם נותנים לו אפשרות לעבוד דרכם".

בסיום הפוסט, מציינת ברנרס: "גט טוענים כי הוא לא עובד שלהם, אלא עצמאי שעובד עם האפליקציה. לפי מה שמוצג הנהג ביצע תשלום בלבד באפליקציה, אין לנו תיעוד למסלול או לזמן וללא החשבונית שהוא לא נתן, וזה כמובן עבירה על החוק, כי הוא מחוייב לא נוכל לדעת מעבר, ולכן המלצתנו לברר מול משרד התחבורה, אנחנו נוכל לתעד זאת כמובן".

האם אף כותבת: "הם מתנערים למרות צירוף הקבלה ומספר ההזמנה דרך אפליקציית גט טקסי. פשוט בושה וחרפה שיש נהגי מוניות עבריינים שבמקום להתפרנס בכבוד מוצאים דרך לגנוב מחסרי ישע. ביררתי עם שלושה נהגי מוניות שונים, וכל אחד אמר שזו נסיעה שאינה עולה על 250 שקל ואם נדיבים עם טיפ אז מעט יותר. מרגישה המון זעם בושה ותסכול".

חברת Gett השיבה לתגובה בנושא של הכתב שמעון איפרגן מאתר מאקו בנושא: "חברת Gett רואה את המקרה שמתואר על ידי הלקוחה בחומרה רבה, ומצרה על החוויה השירותית של הלקוחה ובנה. בהתאם למדיניות החברה, רק נהגים שפועלים על פי דין ועומדים בסטנדרט שירות גבוה, יוכלו להשתמש באפליקציה של Gett. לכן, עד לבירור העניין, הנהג נחסם משימוש באפליקציה.

"בנוסף, כחלק מהמדיניות השירותית של החברה כלפי לקוחותיה, ולאור המקרה החריג שתואר, הלקוחה זוכתה בגין הנסיעה. על מנת שניתן יהיה למצות את הטיפול במקרה, הוצע ללקוחה להגיש תלונה למשרד התחבורה – הגוף שאמון על נהגי המוניות בישראל ובעל סמכויות הפיקוח והאכיפה. חברת Gett מאחלת סופשבוע נעים ונסיעות בטוחות למשפחה, ולכל עם ישראל".

על פי דבריה של ברנרס, רק לאחר פרסום הפוסט על המקרה, חזר אליה נציג שירות לקוחות אחר, ואמר לה שלפנים משורת הדין, הם יחזירו לבנה את כספו.

קטגוריות: נגישות

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הגיע הזמן שמשרד התחבורה יעשה את העבודה שלו עם כל הכבוד לגט שטיפלו משמעתית בנהג- האחריות היא של משרד התחבורה, גט רק מתווכת בין הנוסעים לנהגים