אצבעות משולבות
אילוסטרציה. צילום: Photo by Womanizer Toys on Unsplash

קול קורא לאיתור מיזמים חברתיים להעצמת נערות ונשים

מיזם "מיס פיקס דה יוניברס" בשיתוף שדולת הנשים בישראל יעניק שלושה מענקים בגובה 100,000 שקל
שי שגב | 12.06.2023

המיזם "מיס פיקס דה יוניברס", בשיתוף שדולת הנשים בישראל והאגף לבנקאות חברתית בבנק הפועלים, יוצאת בקול קורא לאיתור מיזמים חברתיים להעצמת נערות ונשים. ישראל מדורגת במקום האחרון במדד השוויון בין המינים במדינות ה-OECD וזו הזדמנות לשנות את המציאות.

המיזם יעניק מענקי יזמות בסך כולל של 340,000 שקל לתמיכה במיזמים של נשים הפועלות לחיזוק והעצמה של ילדות ונערות במגוון נושאים כמו: חינוך לשוויון, אוריינות כלכלית, מצוינות, תמיכה בנערות בסיכון ועוד. מיזם "מיס פיקס דה יוניברס" יעניק שלושה מענקים בגובה 100,000 שקל, שלושה מענקים למיזמים שראויים לציון בגובה 10,000 שקל ומענק נוסף בגובה 10,000 שקל למיזם שיזכה בתמיכה ציבורית רחבה.

מטרת המיזם היא לחזק את מעמד הנשים בחברה ולקדם שוויון כלכלי בין המינים, לסייע לנערות מכל שכבות האוכלוסייה לגדול למציאות של שוויון ומימוש, באמצעות תמיכה ועידוד מיזמים המקדמים נושאים אלה. זהו שלב נוסף במאמצים להביא לשינוי חברתי משמעותי ולעצב עתיד בו יהיו לנשים הזדמנויות שוות.

פרויקט היזמיות של "מיס פיקס" של שדולת הנשים הוקם מתוך צורך לתת מקום ליופי שמתחולל בעשייה החברתית ולנשים שפועלות למען תיקון עולם בקידום ערכי צדק חברתי, שוויון, קיימות, בריאות, טכנולוגיה, זכויות אדם ועוד. המטרה היא לתת במה ליזמיות בתחומים מגוונים ולבנות קהילה שמקדמת ומקפיצה עשייה נשית חברתית חשובה. ההרשמה למיזם "מיס פיקס דה יוניברס" פתוחה עד ל-29 ביוני, 2023.

נעמה הלוי פאר, מנהלת האגף לבנקאות חברתית בבנק הפועלים: "ישראל, למרבה הצער, מדורגת אחרונה בשוויון מגדרי במדינות ה-OECD. זאת איננה גזירת גורל, אלא תוצאה של התנהגות חברתית – התנהגות שאנו יכולים וחייבים לשנות. אנחנו כאן לקדם את השינוי הזה, להעניק במה, חשיפה ומימון לנשים הפועלות למען עתיד טוב יותר. כי העתיד הוא לא מה שהיה – הוא מה שיהיה".

קטגוריות: החדשות, חינוך, אנשים

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *