ליהי וזרחוביץ בקמפיין ההד סטארט
ליהי וזרחוביץ בקמפיין ההד סטארט

גם ערן זרחוביץ' נרתם להגשמת החלום של ליהי

ליהי, נערה עם 100% מוגבלות מפתח תקווה, חולמת להיות שחקנית. כעת היא מבקשת סיוע להפקת סדרת רשת בכיכובה, שמציגה את המוגבלות שלה
שי שגב | 28.03.2023

ערן זרחוביץ', רום שרצקי, עומר פייר ועוד אמנים מוכרים רבים התגייסו כדי להגשים את חלומה של ליהי (17) מפתח תקווה, נערה היושבת בכיסא גלגלים והסובלת מ-100% מוגבלות, אשר תמיד חלמה להיות שחקנית קולנוע וטלוויזיה. ליהי וחבריה יזמו סדרת רשת קומית חדשה, המכונה "אני 100%", ובה ליהי מגלמת את עצמה, ובסדרה מתוודעים הצופים למצבים אבסורדיים בחייה של נערה מתבגרת הסובלת ממוגבלות פיזית.

לצורך הפקת הסדרה פתחה ליהי בגיוס המונים באתר הד-סטארט, במטרה להביא את הרצון להפיק את הסדרה לידיעת הציבור. הבמאי ויוצר הקולנוע הישראלי, אייל קנטור, התנדב כדי לסייע לליהי, ואף ביים כחמש דקות פיילוט מן הפרק הראשון, כדי להציג את ערכי ואיכות ההפקה.

"ליהי לומדת בבית הספר למשחק וקולנוע מזה שנתיים", מספר קנטור בהד-סטארט, "כשבשיחה הראשונה שאלה אותי אם המקום נגיש, מיד אמרתי 'ברור', אבל שום דבר לא הכין אותי למפגשים איתה. כל הסטריאוטיפים שיש לנו על נכים נפלו בזה אחר זה. פגשתי נערה חכמה, אינטליגנטית, מצחיקה עם הומור עצמי והומור בכלל יוצא מגדר הרגיל. ליהי, היא אומנם ילדה נכה ב-100 אחוזים עם חולשת שרירים, אך מהר מאוד כבר לא רואים ילדה על כיסא אלא בן אדם ובמקרה של ליהי, אפילו בן אדם מיוחד ויוצא דופן".

ליהי מספרת כי "עוד לפני שפגשתי את אייל ובית הספר שלו חלמתי להיות שחקנית. לפני כמה שנים החלטתי לחפש מקומות ללמוד בהם כדי להגשים את החלום. מהרגע שניתקתי את שיחת ההיכרות עם אייל, היה לי ברור מאי פעם שאני אהיה שחקנית, והוא זכה להגשים לי את החלום".

באתר ההד סטארט, מוזכר כי הרעיון הוא ליצור סדרת רשת קומית שבמרכזה נערה נכה ולאפשר לצופים מבט אחר, שונה, מצחיק, לא מרחם ולא מהסס להתקרב. "אני 100%" שואף להעלות סוגיות וסטיגמות בנושא "הנכות" וקצת, לבקר את היחס של החברה כלפיו. על מנת לאפשר לפרקים נוספים על המפיקים להשיג 100 אלף שקלים, כאשר נכון להיום הם עומדים על כמעט 40 אלף שקלים.

לעזרת הפקת הפרק הראשון התגייס הקומיקאי ערן זרחוביץ', תושב פתח תקווה בעצמו ובוגר בית הספר בן גוריון, בו למדה ליהי. לפי התכנון, בכל פרק ישתתף שחקן מוכר אחר, וכבר אף נסגרו הסכמים מול מספר שחקנים כאלה.

ליהי מספרת כי "אנשים רבים טוענים, כי הסיבה שאין הרבה דמויות קבועות של נכים בפריים טיים, היא שאנשים לא רוצים לראות בטלוויזיה שלהם דמויות כאלה, בייחוד כשהמגבלה הפיזית היא ניכרת, ולא נעימה לעין. אנחנו מאמינים כי העין מתרגלת למה שהיא רואה, אם לא נראה לא נתרגל. על העובדה שעדיין שומעים על מקומות ציבוריים כמו בריכות או מועדונים שמעדיפים שנכים לא יגיעו אליהם, כי זה מפריע לאנשים האחרים, אפשר רק להצטער, אבל אפשר גם לדעת, שאילו העין הייתה מתרגלת לראות דמויות כאלה על המסך באופן קבוע, ולא מתוך רצון לזעזע אלא מתוך רצון לספר סיפור, היינו רואים מגוון של ייצוגים על המסך שלנו. יש יותר נפלא מזה?".

לצורך גיוס ההמונים, מציע צוות ההפקה מספר תמורות עבור גיוס הכספים, כך שאם תתרמו 100 שקל תזכו לפוסטר מהסדרה, 250 שקל – סרטון תודה אישי מליהי, 500 שקל – קרדיט בסדרה, 1,500 שקל – להיות ניצב בסדרה, 2,000 שקל – דמות על שמך בסדרה וכן הלאה.

על מנת לתרום, גשו לכתובת "אני 100%- סדרת רשת"

קטגוריות: החדשות, נגישות

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *