אשה בוכה ברקע. ידים מלפנים
אילוסטרציה. Image by Gerd Altmann from Pixabay

80 אלף שקלים פיצוי לעובדת עם מוגבלות

בית הדין לעבודה פסק כי קבוצת ישראכרט תשלם לעובדת פיצויים, לאחר שכשלה בהתנהלותה כלפי העובדת עם המוגבלות. ישראכרט תערער על ההחלטה
מערכת | 12.03.2023

קבוצת ישראכרט תשלם פיצוי בסך 80 אלף שקלים לעובדת עם מוגבלות שפוטרה על ידה. בית הדין האזורי לעבודה קבע אמנם כי פיטורי העובדת היו מסיבות ענייניות, אך מההחלטה עולה כי החברה כשלה ביחס לעובדת בהתייחס למוגבלותה; כך דווח ב"דה מרקר".

מכתב התביעה עולה כי העובדת שביקשה להתקדם בקבוצת ישראכרט נשאלה: "איך תסתדרי בתפקיד הזה עם הנכות שלך? את צריכה להתנייד".

השופטת אריאלה גילצר-כץ כתבה בין היתר בהחלטתה: "עת מועסק עובד עם מוגבלות, בוודאי בחברה גדולה, יש לקבוע נהלים מסודרים באשר לתפקוד היומיומי של העובד מרגע הגעתו לעבודה או לחניון של העבודה, אם הוא מגיע ברכבו, ועד לסיום העבודה. התרשמנו כי התובעת הייתה לנטל על הנתבעת".

כן נקבע בהחלטה כי התובעת חוותה סבל נפשי ופיזי בעבודה, כשנאלצה "לבקש טובות" מחבריה לעבודה שיסייעו לה ללכת לשירותים או לעלות מהחניה.

מישראכרט נמסר בתגובה: "ישראכרט פועלת ברגישות תוך השקעה רבה בהעסקת עובדים עם מוגבלות ויצירת סביבה בטוחה ומותאמת, וכך תמשיך לעשות גם בעתיד. החברה סבורה כי נפלו בפסק הדין פגמים מהותיים, במיוחד נוכח העובדה כי בית הדין קיבל את עמדת החברה לפיה הפיטורים נעשו כדין ומשיקולים מקצועיים בלבד. לאור זאת בכוונת החברה לערער על פסק הדין לבית הדין הארצי".

 

 

קטגוריות: החדשות, זכויות

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *