ידיים של פעוט משחק בלגו
צילום אילוסטרציה: Image by Esi Grünhagen from Pixabay

יוגדל הסבסוד להורים לפעוטות במעונות היום לשנה הנוכחית

על מנת לא להכביד על ההורים בחודשי הלימודים האחרונים של השנה, המדינה תספוג את עליית המחיר לכל הילדים הרשומים במערכות משרד העבודה
שי שגב | 18.06.2023

מנכ"ל משרד העבודה, ישראל אוזן, חתם על צו לעדכון מבחני התמיכה לשנת הלימודים הנוכחית – זאת בעקבות אישור צו הפיקוח על מחירי מצרכים ושירותים (מחירים מרביים במעונות יום לפעוטות), תשפ"ג -2023 , בו אושרה העלאת תעריף שכר הלימוד במעונות היום בתחילת חודש יוני 2023.

השר יואב בן צור

השר יואב בן צור. צילום: נועם מושקוביץ

בעקבות כך, עודכנו מבחני התמיכה כך שההפרש בגין עליית התעריף לשנת הלימודים תשפ"ג לגבי הילדים במעונות היום המסובסדים על ידי משרד העבודה, לא יושת על ההורים אלא המדינה תשלים את הפער. הדבר ייעשה באמצעות הגדלת סבסוד ההורים, לכלל ההורים שנמצאים במעונות היום עם סמל המדינה, גם אם הם לא מקבלים סבסוד.

ועדת המחירים הגישה את המלצותיה להעלאת המחיר במעונות היום בסוף שנת הלימודים הקודמת אולם בשל הבחירות, הקמת הממשלה ודיוני התקציב – נחתם צו המחירים על ידי שרי האוצר והחינוך רק ב 1.6.2023.

עם זאת, על מנת לא להכביד על ההורים בחודשי הלימודים האחרונים של השנה, המדינה תספוג את עליית המחיר לכל הילדים הרשומים במערכות משרד העבודה.

העליhה הממוצעת בשכר הלימוד עומדת על כ – 222 שקל לחודש לקבוצת הגיל של הפעוט. מדובר על כ- 115 אלף הורים לפעוטות הרשומים במעונות. עלות הסבסוד המוערכת- כ-90 מיליון שקל לשלושה חודשים עד תום שנת הלימודים במעונות היום (יוני, יולי ואוגוסט 2023).

שר העבודה יואב בן צור: "עקב עליית המחירים בדמי הרישום למעונות היום, הנחיתי את גורמי המקצוע במשרד למצוא פתרון מיידי לתמיכה נוספת בסבסוד המעונות. משרד העבודה מוביל מדיניות של חמלה ורווחה להקל מעל ההורים את הנטל הכספי בתשלום במעונות, וכך נמשיך לעשות בעתיד".

מנכ"ל משרד העבודה, ישראל אוזן: "אנו קשובים להורים, ומחויבים לעשות את המירב כדי לעודד אותם להמשיך ולעבוד בראש שקט. מדובר במהלך שמטרתו להוזיל את יוקר המחייה הלכה למעשה. נמשיך למצוא פתרונות בנושא כדי להבטיח תעסוקה מלאה במשק ויכולת להתפרנס בכבוד".

קטגוריות: החדשות, זכויות, חינוך

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *