עומר אמסלם בכנס שדולת הסיוע להלומי הקרב (צילום: ערוץ כנסת)
עומר אמסלם בכנס שדולת הסיוע להלומי הקרב (צילום: ערוץ כנסת)

הלום הקרב צעק בדמעות בכנסת: "קומו מהכיסא שלכם! נשבר הז*ן"

בעקבות התאבדותם של שני הלוחמים שנלחמו לקבל הכרה, הלומי קרב ובני משפחותיהם זעקו את זעקתם בכנס מיוחד בכנסת
שי שגב | 09.08.2023

כנס חירום של השדולה לסיוע להלומי הקרב, התקיים השבוע בכנסת. קיום הטקס הוחלט לאחר התאבדותם של שני הלומי הקרב בר כלף ואור דוניו ז"ל. צה"ל לא שלח נציגים לכנס החירום, ויו"ר השדולה ח"כ מיכאל ביטון אמר כי "זה דבר שהוא לא תקין ובדיון ההמשך הוא יהיה נוכח, אנחנו נדאג לכך".

ח"כ ביטון סיפר מה גרם לו להיכנס לנושא בעיית המענה של משרד הביטחון וצה"ל להלומי הקרב. "חייל שלי בגולני, עזב את הארץ, גם כמעט התאבד – נעשק ע"י עורכי הדין שלו בייצוג מול משרד הביטחון וזה היה לפני 3 שנים", סיפר ביטון.

אולם זה לא ריכך את התפרצות הזעם של הלום הקרב עומר אמסלם, שהטיח בביטון ובשאר חברי הכנסת האשמות קשות. "אני לוחם מצוק איתן… הלום קרב כזה קטן. ככה אני מרגיש", אמר אמסלם, שהגיע עם חבר בשם אייל שלדבריו מסייע לו במחייה. "אני מוכר אבל אתם רמסתם לי את החיים. אני חטפתי התקף עצבים מכם. אם אייל לא היה איתי, זה לא משנה מוכר לא מוכר, אני הייתי הבא בתור שמתאבד. אתם לא עוזרים לנו".

אמסלם המשיך בדמעות, "אני ראיתי בקרב אנשים נשרפים, אני צריך לראות גם באזרחות אנשים נשרפים. תגידו, אתם מטומטמים? למה אני צריך לעשות את זה? קומו מהכיסא שלכם, נשבר הז*ן. קומו מהכיסא שלכם, קומו." לאחר מכן אמסלם קם מכיסאו ויצא תוך שהוא צועק: "שלום, ביי, כוס אמק".

לפניו דיבר הלום הקרב רז חג'ג' שאמר, "הלוחמים הם אלה שמתאבדים בגלל הבושה, בגלל שלוחם שצריך עכשיו לבוא ולהוכיח שהוא גבר בזמן שהוא מרגיש נמושה בעצמו, הוא נכנס למקום בלתי אפשרי – אני הייתי במקום הזה: ההורים שלי לא יודעים, הייתי במקום אובדני, שנים. אנחנו מגיעים למקום אובדני מתוך בושה"

עיתונאית חדשות 12, מיכל פעילן, נכחה גם בכנס ואמרה, "נמצאו כשירים להיות לוחמים בצבא ולהגן עלינו, אבל כשהם היו צריכים אותנו שנגן עליהם בחזרה, אז אמרו להם שהמצב הנפשי שלהם הוא לא באשמתנו". לאחר מכן השמיעה מדבריו של בר כלף ז"ל: "המנטלי והפיזי באים כאחד ושם באמת אתה עובר שחיקה מסוימת והשחיקה הזאת מובילה להפרעות קשב וריכוז, דיסלקציה מסוימת, דאון כזה, כאילו אם אין לך חום ואהבה וחיבוק חם אתה בדאון, אתה נכנס לדאון".

קטגוריות: זכויות

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *