מקצרים את הלימודים
מקצרים את הלימודים (צילום: Pexels)

אלו"ט עותרת נגד קיצור יום הלימודים במסגרות התקשורת

יום הלימודים בכל מסגרות התקשורת לילדים על רצף האוטיזם עשוי להתקצר מהשעה 16:45 לשעה 16:00
שי שגב | 16.07.2023

אלו"ט הגישה עתירה לבג"ץ כנגד מנכ"ל משרד החינוך, אסף צלאל, ומשרד החינוך – בדרישה לבטל את ההחלטה של מנכ"ל המשרד מיום 14 ביוני, 2023, הקובעת כי יום הלימודים בכל מסגרות התקשורת לילדים על רצף האוטיזם יקוצר בשנת הלימודים תשפ"ד מהשעה 16:45 לשעה 16:00, כפי שאוזכר לראשונה באתר "רגישות" ב-27 ביוני, 2023.

נוכח העובדה שהחלטת המנכ"ל אמורה להיכנס לתוקף עם תחילת שנת הלימודים תשפ"ד, ביום 01 בספטמבר, 2023 – ביקשה אלו"ט מבית המשפט, כי החלטת משרד החינוך לא תיכנס לתוקפה עד לפסק דין סופי בנושא, כך שיום הלימודים בכל מסגרות התקשורת לילדים עם אוטיזם ימשיך להתקיים עד לשעה 16:45.

בעתירתה ציינה אלו"ט, כי החלטת המנכ"ל התקבלה באופן שרירותי, כמענה לכאורה לבעיית המחסור בעובדי הוראה במסגרות החינוך המיוחד, ללא הבחנה בין רשויות מקומיות שיכולות להפעיל את המסגרות באופן מלא לבין כאלה שאינן מצליחות בכך. כמו כן, החלטת המנכ"ל התקבלה לאחר שבמשך 25 שנים התלמידים על רצף האוטיזם לומדים בכיתות התקשורת עד השעה 16:45, ולא בכדי. החלטת המנכ"ל התקבלה בחוסר סבירות בכך שהחילה את הגזירה באופן גורף על עשרות אלפי תלמידים ללא הבחנה, ובלי לנסות למנוע או לכל הפחות לצמצם את הנזק לתלמידים ולמשפחותיהם.

אלו"ט מבקשת לבטל את החלטת המנכ"ל, ולתמיכה בטענותיה צירפה את חוות דעתה של נציבות שווין זכויות לאנשים עם מוגבלות שהוגשה לוועדת החינוך של הכנסת, התומכת ללא סייג בטענות אלו"ט נגד החלטת המנכ"ל על קיצור יום הלימודים. בחוות הדעת נכתב: "ההנחיה הנוכחית גורעת משמעותית מההנחיות שלפיהן נהגו עד כה במשרד החינוך, מהווה פגיעה שאינה מידתית ובלתי סבירה בזכותם המהותית של תלמידים עם מוגבלות".

אלו"ט צירפו לעתירה מספר הורים לילדים על רצף האוטיזם שילדיהם צפויים להיפגע מהחלטת משרד החינוך לקצר את יום הלימודים. ההורים המחישו במכתבים שצורפו לעתירה כיצד קיצור יום הלימודים משפיע על ילדים על רצף האוטיזם ופוגע בזכותם החוקתית לחינוך.

אלו"ט מיוצגת בעתירה ע"י עוה"ד מוטי ארד ממשרד גולדפרב גרוס זליגמן ושות'.

ממשרד החינוך טרם נמסרה תגובה לעתירה.

קטגוריות: החדשות, זכויות

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *