180 חולים, 54 מיטות, חדר המיון בנהריה השבוע. צילום: לגליל
180 חולים, 54 מיטות, חדר המיון בנהריה השבוע. צילום: לגליל

180 אחוזי תפוסה בנהריה והזקנה שוב במסדרון

180 אחוזי תפוסה בחדר המיון של המרכז הרפואי לגליל בנהריה: מיטות אשפוז הוצבו במסדרון, חדר האוכל הוסב לחדר אשפוז
מערכת | 24.02.2023

חדר המיון בבית החולים בנהריה עולה על גדותיו, עד כדי כך, ששוב חזרה על עצמה התופעה העצובה של הצבת מיטות אשפוז במסדרון. מנהל המרכז הרפואי לגליל, פרופ' מסעד ברהום: "אתמול קרה דבר שאיני זוכר בכל 15 שנותיי כאן. בחדר המיון היו 21 מעוכבים, שלא היה להם מקום במחלקות האישפוז. במחלקות הפנימיות יש ארבע מיטות בכל חדר, במקום שלוש, כדי שכולם יוכלו להתאשפז".

במרכז הרפואי לגליל בנהריה ממשיכים להירשם אחוזי תפוסה גבוהים במיוחד. במלר"ד (מחלקה לרפואה דחופה – מיון) נמצאים כעת קרוב ל-100 חולים, כאשר תקן המיטות הוא 54 בלבד (180 אחוזי תפוסה). הצפי הוא שבשעות הערב יירשמו 200 אחוזי תפוסה ומעלה בחדר המיון. גם בכל שש המחלקות הפנימיות יש יותר מאשר 100 אחוזי תפוסה.

שיא נרשם במחלקה פנימית ד', עם 150 אחוזי תפוסה (52 מטופלים, תקן מיטות 34). בפנימית ד' נאלצו להוסיף מיטה רביעית בכל החדרים, כדי להתמודד עם העומס (וכך גם במחלקות פנימיות נוספות), מה שיוצר צפיפות בלתי נסבלת. בנוסף, חדר האוכל עבר הסבה לחדר אישפוז לכל דבר, וכמו כן נאלצו במחלקה להציב מיטות אישפוז במסדרון. ביחידה לטיפול נמרץ כללי ונשימתי, שהינה מהגדולות מסוגה במדינה, נרשמו גם כן יותר מ-100 אחוזי תפוסה, וכך גם במחלקות כירורגיות ובמחלקות הילדים.

מנהל המרכז הרפואי, פרופ' מסעד ברהום: "אתמול קרה דבר שאני לא זוכר ב-15 שנותיי במרכז הרפואי לגליל. בשעות הבוקר היו 21 מעוכבים במיון. הכוונה היא ל-21 אנשים שסיימו את הטיפול והאיבחון בהם בחדר המיון, אלא שלא היו להם מיטות אישפוז במחלקות השונות, ולכן הם נשארו במיון. זה דבר שהדעת אינה סובלת. בנוסף, להכניס מיטה רביעית בחדר אישפוז – גם זה דבר שאינו מתקבל על הדעת, ולא רק בגלל היעדר פרטיות, אלא גם בכל הקשור לזיהומים ותנאים בסיסיים שאנו רוצים שיהיו לנו".

יחד עם זאת הדגיש פרופ' ברהום: "כמי שעומד בראש המרכז הרפואי היחיד בגליל המערבי, הגדול ביותר בגליל והשני בגודלו בצפון, אין לי את הפריבילגיה לסגור את חדר המיון לקליטת מטופלים חדשים. אני חייב לקבל את כולם ומבטיח שנמשיך להעניק טיפול מקצועי ואנושי כפי שאנחנו תמיד עושים".

קטגוריות: בריאות

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *