בובת חובשת איחוד הצלה
תרומת בובות חובשת. צילום: דוברות איחוד הצלה

כ-1,300 בובות נתרמו לארגון המתנדבים הלאומי – איחוד הצלה

הבובות, שיעזרו לילדים במצבי חירום רפואיים, נתרמו לזכרה של גילת אייזנמן ז"ל, שנפטרה ממחלה נדירה בגיל 11
שי שגב | 18.06.2023

במחווה מרגשת ונוגעת ללב, לזכרה של ביתם המנוחה גילת ז"ל, שנפטרה בשנת 2008 ממחלה נדירה, תרמו טלי ויאיר אייזנמן למעלה מ-1,300 בובות מיוחדות לאיחוד הצלה. בובות אלו, ישמשו את מתנדבי איחוד הצלה כדי לספק נחמה לילדים צעירים ולבני משפחותיהם שיקלעו לאירועי חירום רפואיים ברחבי הארץ.

בובות איחוד הצלה

תרומת בובות. צילום: דוברות איחוד הצלה

מונעים מאובדנם העמוק ומרצונם לכבד את זכר בתם, הקימו טלי ויאיר אייזנמן את ׳קרן גילת׳ בשנת 2009. הקרן מוקדשת להצגת תיאטרון ילדים אינטראקטיבי בבתי החולים בהולנד, ומביאה שמחה ואור למטופלים צעירים המעבירים חלק ניכר מחייהם במוסדות רפואיים, בדומה לגילת ז״ל.

הבובות המיוחדות העוטות אפודים של איחוד הצלה עם שמה של גילת ז״ל, ישמשו את המתנדבים למתן הרגעה, תמיכה וסיוע לילדים צעירים בטיפול בהם או בקרוביהם.

"גילת הייתה נערה צעירה שהפגינה כוח בלתי פוסק תוך כדי מאבק במחלה נדירה, והותירה השפעה מתמשכת על כל מי שהכיר אותה", אמרה טלי אייזנמן. "האדיבות המולדת והאמפתיה שלה כלפי אחרים, ללא קשר לרקע שלהם, עוררו הדים עמוקים. למרות ההתמודדויות עם מצבה הבריאותי, גילת ביקשה לרומם ילדים שהיו במצב דומה לשלה וטיפלה בכולם בחמלה רבה. איחוד הצלה, כארגון המעצים נשים ומתנדבות מרקעים מגוונים, מסמל את הערכים שלפיהם חיה גילת ז״ל".

הדס רוחם, מנהלת תחום הכשרות מקצועיות ורכזת מבצעים ארצית ביחידת חוסן של איחוד הצלה: ״אירוע טראומתי הינו אירוע מאיים ופתאומי, המערער את הנחות היסוד שהעולם הוא מקום בטוח, צפוי ובר שליטה. בקרב ילדים, חוויה זו מועצמת עוד יותר על ידי תחושת חוסר האונים, חוסר היכולת להבין את המתרחש ופגיעה בתחושת המוגנות של הילד, שכן ביטחונם מתערער. צעצוע, חיית מחמד או בובה, הינם כלי מגשר, השלכתי, המאפשר לנו המגיבים הראשונים, ליצור כבר בשטח, במהירות, יחסי קרבה ואמון, דרכם הילדים יכולים לבטא את עולמם הפנימי ובכך אנו מסייעים להם להתמודד עם החוויה הטראומתית".

בנוסף, תרמו בני הזוג אייזנמן למעלה מ-40 בובות החייאה "חכמות" של ילדים ותינוקות, שיכולות להתחבר לסמארטפון באמצעות אפליקציה ובכך מסייעות לספק הכשרה מתקדמת יותר בנושא החייאה למתנדבי הארגון.

בובה אימון החייאה חכמות. איחוד הצלה

בובות אימון החייאה חכמות. צילום: דוברות איחוד הצלה

נשיא ומייסד איחוד הצלה, אלי ביר: ״אנו מודים מאוד למשפחת אייזנמן על התרומה הנדיבה. איחוד הצלה זוכה לקבל תמיכה בדרכים שונות, וזו אחת התרומות המרגשות ביותר שאני זוכר. אין ספק שזכרה של גילת ז״ל ימשיך לחיות דרך אינספור הילדים בישראל שיעזרו בבובות אלו".

טלי אייזנמן סיימה לאחרונה בהצלחה קורס חובשים של הארגון וכעת גם היא חובשת מתנדבת באיחוד הצלה.

קטגוריות: החדשות, בריאות, אנשים

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *