אולם וד ושם
צילום באדיבות יד ושם

"שם ונר" לכל ניצול

בזכות שיתוף הפעולה, נרות הזיכרון ינציחו את שמותיהם וסיפורם של קורבנות השואה ביד ושם
שי שגב | 16.04.2023

עמותת "שם ונר" תקיים לראשונה שיתוף פעולה עם יד ושם באמצעותו יקיימו הדלקת נרות זיכרון הנושאים שמותיהם וסיפורם של קורבנות שואה ביד ושם. במקביל, יוכל הציבור הרחב לאתר בתוך המאגר השמות הדיגיטלי של יד ושם את סיפורם של הנספים, להדפיס תווית עם השם של הנספה, ולהדליק לזכרו נר.

בעצרת הפתיחה הממלכתית לאירועי יום הזיכרון לשואה והגבורה אשר תתקיים ביד ושם, יוכל הקהל המשתתף בעצרת, להדליק נר זיכרון הנושא שמו של קורבן שואה באוהל היזכור טרם כניסתו לעצרת. במהלך יום השואה, יום שלישי ה-18.4.23 משעה 11:00 ועד לשעה 16:30, יוכלו המבקרים המגיעים לכיכר גטו ורשה ביד ושם לקבל נר זיכרון הנושא את פרטיו של קורבן השואה ולהדליקו. כל נר נשמה מנציח נספה אחד, מציג את פרטיו לצד ברקוד שניתן לסקירה ויאפשר העמקה בסיפור חייו.

שיתוף הפעולה בין שני הארגונים נוצר מתוך מטרה להביא את סיפורם של האנשים שנספו בשואה, להגדיל את מספר השמות והסיפורים העומדים מאחוריהם, ולדאוג כי זהותם לא תישכח והירצחם ייזכר לדיראון עולם.

אלישה יעקובי, מייסדת עמותת "שם ונר", מסרה: "מטרתנו המשותפת של 'שם ונר' ויד ושם הינה זיכרון אישי לצד הזיכרון הקולקטיבי, לזכור את האנשים שנספו בשואה כאנשים בעלי שם, זהות, משפחה. אנו שמחים כי לכל אדם מהעם היהודי תהיה כעת אפשרות להדפיס תווית אישית עם שם של אדם שנספה ולהדליק עבורו נר זיכרון אישי, משני אתרי האינטרנט שלנו. בשיתוף פעולה זה אנו מנחילים את זיכרון האדם הפרטי שנספה בשואה לדור שלנו ולדורות הבאים".

קטגוריות: אנשים

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *